Newsletter
Mezinárodní festival animovaných filmů, 7. - 12. května 2024

Anifilm 2020 - newsletter

 

 

 
head

Začal Anifilm v Liberci  – první ceny jsou rozdány, vítězové
Českého obzoru jsou k vidění online
Mistra zvuku Iva Špalje ocenil na svém slavnostním zahájení v úterý večer Mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Zkušený odborník na zvuk v animovaném filmu je známý i dlouhodobou spoluprací s Janem Švankmajerem. Cenou za celoživotní přínos animovanému filmu Anifilm také symbolicky otevřel své téma Slyšet animaci, jímž se v mnoha podobách věnuje hudbě a zvuku. Typické skleněné ocenění amorfního tvaru, tedy Animorpha, první den festivalu nezískal jen Ivo Špalj.

Ivo Spajl
 

Rozdělovaly se také ceny vítězům národní soutěže Český obzor. Ty, na rozdíl od mezinárodní soutěže, nevybírá porota, ale široké uskupení českých profesionálů z oboru animace, které sdružuje Rada animovaného filmu. 112 jejích členů hlasovalo již před festivalem a rozhodli se udělit tyto ceny:

  • za nejlepší zakázkové dílo spotu Dezinformace v online prostředí v režii Kryštofa Pacourka
  • za nejlepší videoklip Talya La Lia: Shredder od režisérského dua Eliška Oz a Lee Oz
  • za nejlepší televizní / online seriál epizodě Na lanýže ze seriálu Mlsné medvědí příběhy, režírovanému Kateřinou Karhánkovou a Alexandrou Májovou
  • za nejlepší studentský film snímku Dcera od Darii Kashcheevy
  • za nejlepší krátký film, který se letos poprvé musel popasovat i s celovečerní konkurencí ve smíšené kategorii, snímku Pračka od Alexandry Májové
dezinformace
Talya La Lia Shredder
Mlsne medvedi jazycky
pracka

Nejlepším animovaným dílem, které radní volili napříč všemi kategoriemi Českého obzoru, se stala Dcera. Loutkový film Darii Kashcheevy si tak může připsat další úspěšnou metu v už tak fenomenální soupisce cen. Všechny oceněné snímky lze nyní až do skončení festivalu sledovat online díky platformě Aniont zde.
Festival Anifilm se v Liberci koná namísto května v náhradním termínu od úterý 6. do neděle 11. října. Kdo zvítězil v kategoriích mezinárodních soutěže, se dozvíme v sobotu 10. října večer na slavnostním zakončení.

Dougher
 Anifilm
Slezská 134, 130 00  Praha 3 - Vinohrady
 

www.anifilm.cz   info@anifilm.cz

©2020 OSPAF z.s, všechna práva vyhrazena

loga
FB
instagram
       
youtube