Newsletter
Mezinárodní festival animovaných filmů, 7. - 12. května 2024

Newsletter

 

 

 
head

Anifilm představuje festivalovou znělku
O vizuální podobu letošního Anifilmu se postarala dvojice animátorů Michaela Mihalyiová a Dávid Štumpf. Největší pozornost tento tvůrčí tandem upoutal krátkým filmem Sh_t Happens, který soutěžil na významných festivalech, jako jsou Benátky či Sundance a představí se i v Liberci. Jejich vizuál plný barev a radosti už znáte, festivalová znělka se nese ve stejném duchu a navíc je plná hudby, tance a animace.

znelka Anifilm 2020
 

Pestré Animo v Lidových sadech
Program pro děti, mladé diváky i jejich rodiče, na Anifilmu tradičně nazývaný Animo, našel své místo v libereckých Lidových sadech a vstup na něj bude zdarma. Výběr připravený kurátory kombinuje populární filmy s čerstvými domácími i zahraničními novinkami. Ve dvou sálech se tak mohou diváci například těšit na úžasné soutěžní celovečerní filmy, večerníčkovou tvorbu Ivo Špalje či originální tematická pásma pro malé cestovatele a průzkumníky. V podsekci „Narozeni v Liberci“ připomeneme slavného rodáka Otfrieda Preußlera nestárnoucími snímky Čarodějův učeň a Malá čarodějnice. Zavzpomínáme také na dětskou tvorbu dvou dlouholetých příznivců festivalu, kteří nás nedávno opustili: Katarína Minichová a Gene Deitch. V malebném altánu Lidových sadů najdete pak také od středy do neděle divadelní představení pro děti a svůj film si zde budete moci vytvořit v rámci populárních Dílen animace.

Animo
 

CEE Animation Forum 2020 online a Animační espresso živě
CEE Animation, mezinárodní platforma pro filmové profesionály nejen ze střední a východní Evropy, se vzhledem k letošní pandemické situaci přesouvá do online prostředí. Jádrem akce bude již tradičně CEE Animation Forum, soutěž animovaných projektů ve vývoji. Klasické kategorie krátkého filmu, seriálu/TV speciálu a celovečerního filmu se nově rozšíří o kategorii VR projektů. Přestože se akce bude konat online, profesionálové účastnící se Anifilmu v Liberci budou moci sledovat pitchingy všech kategorií živě v sále ve festivalovém centru – na libereckém Zámku. Projekce se budou konat v úterý 6. října a ve středu 7. října v dopoledních hodinách. Tuzemští profesionálové z oblasti animovaného filmu ovšem nebudou ochuzeni o živý rozměr pitchingu a networkingu. Asociace animovaného filmu (ASAF) ve spolupráci s Anifilmem připravila pro tuzemské projekty novou pitching akci – Animační espresso. Je určena pro animované filmy všech formátů ve vývoji či v přípravě. Animační espresso bude navazovat na CEE Animation Forum a uskuteční se v úterý 6. října v odpoledních hodinách v prostorách Zámku. Neváhejte a do 31. srpna přihlaste svůj projekt zde.

CEE
 

Stále také pokračuje předprodej zvýhodněných akreditací, do 10. 9. 2020 za 800 Kč. Zakoupit si je můžete zde.Anifilm
Slezská 134, 130 00  Praha 3 - Vinohrady
 

www.anifilm.cz   info@anifilm.cz

©2020 OSPAF z.s, všechna práva vyhrazena

loga
FB
instagram
youtube