Newsletter
Mezinárodní festival animovaných filmů, 7. - 12. května 2024

Newsletter

 

 
head

Anifilm bude! Těšíme se na vás v Liberci
Nová opatření vlády a vyhlášení nouzového stavu neomezují filmová představení, Anifilm proto proběhne podle plánu a se stávajícím filmovým programem, který naleznete zde. Na webu festivalu Anifilm najdete také online katalog filmů a dalších festivalových programů. Příznivci animované tvorby si tak již mohou přesně naplánovat svůj festivalový program. Organizátoři věří, že se i přes částečná omezení a hygienická opatření podaří připravit výjimečnou a pro všechny zúčastněné i bezpečnou kulturní událost pro celý Liberecký kraj i jeho hosty.

do Liberce
 

Objednejte si vstupenky přímo ze svého telefonu
Již nyní si můžete stáhnout do svých mobilních zařízení festivalovou aplikaci, která vám mimo jiné umožní objednat si k vyzvednuté akreditaci vstupenky na projekce přímo z vašeho chytrého telefonu. Aplikace vám dále zobrazí festivalový program, sdělí  detailní informace k filmům a doprovodnému programu a umožní vytvořit si osobní festivalový kalendář. Samozřejmostí je festivalová mapa. Anifilmová aplikace vám zjednoduší život.

aplikace
 

Tipy z herního programu Anifilmu
Milovníci her si budou moci v Game a VR zóně zahrát všech 15 her nominovaných v soutěži Anifilmu, stejně jako 7 soutěžních VR her a projektů. Nebude chybět ani několik studií, která představí svou tvrobu, za všechny jmenujme Warhorse, autory světoznámé hry Kingdom Come nebo Charles Games - tým stojící za mnohokrát oceněnou historickou adventurou Attentat 1942. Z přednášek se můžete těšit na Martu Fijak z polského studia 11bit - designérku Frostpunku, německo-polského designéra a člena poroty Marka Plichtu, redaktora LEVELu a Ratro Nation Pavla Dobrovského nebo Jakuba Dvorského ze studia Amanita design, které představí svou novinku Creaks.

Industry
 

Liberecký zámek zabydlí Anifilm výstavami
Pozornosti návštěvníků Anifilmu by kromě filmů neměl ujít ani košatý výstavní program, koncentrovaný ve festivalovém centru na zámku. Narazíte zde na loutky a dekorace z novinky Barevný sen, ale i z Dcery a dalších loutkových snímků z Trojhlasu. S tématem hudby a zvuku je propojená Julie Lupačová se svou audiovizuální instalací Vlnění. Foyer zámku zabydlí známý virus české (nejen) animátorské obce Jan Čařík, kterého si v komiksové podobě festival přináší z Třeboně. Zvládání reálného viru ulehčuje iniciativa Domased. Na něj narazíte v tzv. červeném křídle zámku, stejně jako na plakáty z akcí Prasení a Sós (obě zároveň na Anifilmu proběhnou). U všech tří se jedná o spontánní aktivity, které mimo jiné dokazují, jak je místní scéna živá a jak zesílilo její komunitní vědomí. Výstavní výčet by nebyl úplný bez kreativních intervencí regionálních subjektů. Svůj prostor v zámku má oblíbené vědecko-zábavní centrum iQLANDIA, výrobce křišťálu a nově také festivalových cen Animorpha firma Preciosa a Ivo Lauda se svými studenty z Fakulty umění a architektury z Technické univerzity v Liberci, prezentující výsledky výzkumu budoucnosti rozšířené reality ve výtvarném umění a výstavnictví, pod názvem Fragmenty.

vystava
 Anifilm
Slezská 134, 130 00  Praha 3 - Vinohrady
 

www.anifilm.cz   info@anifilm.cz

©2020 OSPAF z.s, všechna práva vyhrazena

loga
FB
instagram
youtube