Soutěžní filmy 2017

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ CELOVEČERNÍCH FILMŮ PRO DOSPĚLÉ

Ethel a Ernest / Ethel and Ernest | Roger Mainwood | Velká Británie, Francie 

Louise na pobřeží / Louise en Hiver | Jean-François Laguionie | Francie, Kanada 

Jak se mi potopila střední škola / My Entire High School Sinking Into the Sea | Dash Shaw | USA  

Nerdland | Chris Prynoski | USA

Červená želva / The Red Turtle | Michael Dudok de Wit | Francie, Belgie, Japonsko

  

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ CELOVEČERNÍCH FILMŮ PRO DĚTI

Můj život Cukety / Ma vie e courgette | Claude Barras | Švýcarsko, Francie

Molly Monster | Ted Sieger | Německo, Švýcarsko, Švédsko 

Dívka bez rukou/ La Jeune Fille Sans Mains | Sébastien Laudenbach | Francie 

Lichožrouti / The Oddsockeaters | Galina Miklínová | Česká republika, Slovensko, Chorvatsko 

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ KRÁTKÝCH FILMŮ

A Story in the Diao Ling Garden / 螳螂捕蝉| Weiyu Wang | Čína 

Among The Black Waves / Sredi chernyh voln | Anna Budanova | Rusko

Analysis Paralysis | Anete Melece | Švýcarsko

Animated Daily / Journal animé | Donato Sansone | Francie 

Balkón / Balkon | David Dell'Edera | Maďarsko 

Black / Czern | Tomasz Popakul | Polsko, Japonsko 

Blind Vaysha / Vaysha, l'aveugle | Theodore Ushev | Kanada 

Broken – The Women’s Prison at Hoheneck / Kaputt | Volker Schlecht, Alexander Lahl | Německo

Catherine | Britt Raes | Belgie 

Decorado | Alberto Vázquez | Francie 

Entr'acte | Seyed Mohamadreza Kheradmandan | Írán 

Evening / Abend | Izabela Plucinska | Německo, Polsko 

I Want Pluton To Be A Planet Again | Amachoukeli Marie, Mavounia Kouka Vladimir | Francie

Impossible Figures and Other Stories II / Figury niemożliwe i inne historie II | Marta Pajek | Polsko 

It Would Piss Me Off To Die So Yoooooung.... / Chatear-me-ia morrer tão joveeeeem... | Filipe Abranches | Portugalsko

Le Pont Mirabeau | Marjorie Caup | Francie

Les animaux domestiques | Lecointre Jean | Francie 

LOVE | Réka Bucsi | Maďarsko, Francie

Made in Spain | Coke Riobóo | Španělsko 

Moczarski's Case / Sprawa Moczarskiego | Tomasz Siwinski | Polsko 

Moms on Fire | Joanna  Rytel | Švédsko 

Morning Cowboy | Fernando Pomares | Španělsko 

Nighthawk / Nocna ptica | Špela Čadež | Slovinsko, Chorvatsko 

Satie’s “Parade” / “Parade” de Satie | Koji Yamamura | Japonsko

Sore Eyes For Infinity | Elli Vuorinen | Finsko 

Superbarbara: The Beginning | Boonsri Tangtrongsin | Švédsko 

Superbia | Luca Tóth | Maďarsko, Česká republika, Slovensko 

The Absence of Eddy Table | Rune Spaans | Francie 

The Empty | Jeong Dahee | Francie, Jižní Korea 

The Gap | Patrick Vandebroeck | Belgie, Nizozemsko 

The Ogre / L'Ogre | Laurene Braibant | Francie 

Jezdec času / Time Rodent | Ondřej Švadlena | Francie, Česká republika 

Waiting For the New Year / Gaidot Jauno gadu | Vladimir Leschiov | Lotyšsko 

When the days were endless / Quando os dias eram eternos | Marcus Vinícius Vasconcelos | Brazílie 

Wormhole / Wurmloch | Turun Anikistit (a kolektiv) | Finsko 

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ STUDENTSKÝCH FILMŮ

A Dusty World | Jiaqi Wang | Velká Británie  

Ascribed Achievements / اکتسابات انتسابی | Samaneh Shojaei | Írán  

Beside Oneself / Wyjdę z siebie | Karolina Specht | Polsko  

Black Volga / Czarna wołga | Marta Wiktorowicz | Polsko  

Bond / Kötelék | Judit Wunder | Maďarsko  

Chilli | Martina Mikušová | Slovensko  

Come to me | Marta Reis Andrade | Velká Británie, Portugalsko  

Corner / Kut | Lucija Mrzljak | Estonsko  

Cream Cream | Lena Ólafsdóttir | Dánsko  

Day, the Chef / 一个叫Day的厨子 | Shuyu Xiong | Čína

Domov / Home | Aliona Baranova | Česká republika   

Flying Putzi | Ido Behar | Izrael  

Foreign Body / Ciało obce | Marta Magnuska | Polsko  

Hot Dog Hands | Matt Reynolds | USA

Hypertrain | Etienne Kompis, Fela Bellotto | Švýcarsko  

Immersion | Lalita Brunner | Švýcarsko  

In One Drag / Ein Tiefer Zug | Alireza Hashempour | Německo  

Kastaars | Jasmine Elsen | Belgie  

Keep Going! /En Marche! | Léo Suchel | Francie  

Less Than Human | Steffen Lindholm | Dánsko  

Locus | Anita Kwiatkowska-Naqvi | Polsko

Malá / The Tiny | Diana Cam Van Nguyen | Česká republika    

Modulátorie / Modulatorie | Alžběta Burešová | Česká republika  

Night Witches / Nachthexen | Julie Baltzer | Dánsko  

Once Upon a Line | Alicja Jasina | USA

Penelope | Heta Jäälinoja | Estonsko, Finsko  

Perfect Town | Anaïs Voirol | Švýcarsko

Pět jednoduchých tipů, jak najít spřízněnou duši / Five easy steps how to find a soulmate | Hana Stehlíková | Česká republika    

Phone | Harriet Holman-Penney | Velká Británie  

Poilus | Guillaume Auberval, Léa Dozoul, Simon Gomez, Timothé Hek, Hugo Lagrange, Antoine Laroye, David Lashcari | Francie  

Pussy / Cipka | Renata Gasiorowska | Polsko  

Plody mraků / Fruits Of Clouds | Kateřina Karhánková | Česká republika  

Prebúdzač / Awaker | Filip Diviak | Česká republika  

Race | Yan Dan Wong | Velká Británie 

Starved | Jinsil Woo | Jižní Korea 

The Grind | Hays Narbonne Aymeric | Francie 

The Journey Never Starts. The Journey Never Ends. | Michelle Brand | Velká Británie 

The Shrapnel / Oskolok | Dmitry Ivanov | Rusko  

The Umbrella Man / L'Homme au parapluie | Hays Narbonne Aymeric | Francie  

Tough | Jennifer Zheng | Velká Británie  

Tour / Toer | Jasmijn Cedee | Belgie, Nizozemsko  

We Are The Immigrants | Catalina Matamoros | Kolumbie, USA  

What Is Your Brown Number? | Vinnie Ann Bose | Indie  

Without Tears | Amy Wang | Tchaj-wan  

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ VIDEOKLIPŮ

Benjamin Verdoes: Night | Walk Neely Goniodsky | Spojené státy

Caravan Palace: Wonderland | Kevin Phung | Francie  

Charles X: Can You Do It? |  Quentin Baillieux | Francie  

Chelou: Halfway to Nowhere | Andy Baker | Velká Británie  

Čisté Tvary: Blood as heavy flooding water / Čisté Tvary: Krv Ako Hustá Tečie Voda | Marián Vredík | Slovensko  

Cocoon: I Can't Wait | Medard Simon | Belgie  

Dizzcock: Outta Hood | Jan Šrámek | Česká republika  

DVA: Vespering | Jaromír Plachý | Česká republika  

El Toto Café: Ginger Beer | Macchia Ornella, Medard Simon | Belgie  

Hadag Nahash & Infected Mushroom: Legal Eyes | Daniel Sasson, Robert Moreno, Tal Zagreba | Izrael  

Jin Monic: Hateful | Mina Zlateva | Bulharsko  

Julien Cavard & Raphael Nauleau: Le Roi | Sorlet Lorraine | Francie  

Mutanti Hledaj Východisko: Andělé přileťte pro mě | Josef Lepša | Česká republika  

Mutanti Hledaj Východisko: Černobyl | Josef Lepša | Česká republika  

Nevermen: Mr Mistake | Sarina Nihei | USA, Japonsko 

Omodaka: Social Near-Death Sensations (S.N.S.) | Teppei Maki | Japonsko

Robert Pospiš & Martin Sillay: V tom šírom poli | Andrej Kolenčík | Slovensko 

T-Rextasy: Gap Yr Boiz | Christian Larrave | USA

The Animators: Oh My | Tess Martin | Nizozemsko 

The Avalanches: Subways | Mrzyk & Moriceau Mrzyk & Moriceau | Francie 

The Cultural Studies: Recycled Press | Lenka Mišincová, Radovan Marček | Česká republika 

Uri Nakayama: Spring time-old man / Uri Nakayama: 青春おじいさん| Hoji Tsuchiya | Japonsko, Německo 

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ ABSTRAKTNÍCH A NENARATIVNÍCH ANIMACÍ

283 frogs |Genadzi Buto | Bělorusko

AM/FM | Thomas  Hicks | Velká Británie

Any Road | Boris Labbé | Francie

Blue Movement | Haruka Mitani, Michael Lyons | Japonsko

Books on books | Lei Lei | Čína

Casino | Steven Woloshen | Kanada

Dota | Petra Zlonoga | Chorvatsko

Geophone | Georgios Cherouvim | USA

Ink meets blank / Zdarzenie plastyczne | Tymon Albrzykowski | Polsko

Microscopia | Nikolaus Jantsch | Rakousko

Miller Fisher | Faiyaz Jafri |Hongkong, zvláštní administrativní oblast Číny

Orogenesis | Boris Labbé | Španělsko

Persistence of Vision III | Ismael Sanz-Pena | Norsko, USA

Progress / Fortgang | Otto Alder | Švýcarsko

Řeč města / Ubran Speech | Šárka Zahálková | Česká republika

Seed | Jan Kokolia | Česká republika

Serpentine | Bronwyn Maloney | USA

Tutti | Marek Jasaň | Slovensko

Vacancy / Leerstelle | Urte Zintler | Německo

Wirrwarr | Martina Bramkamp | Velká Británie

Life in patterns | Vojtěch Domlátil | Česká republika

Yoyu Attacks! | Heidi Hörsturz | Nizozemsko