Soutěžní filmy
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ANIMOVANÝCH FILMŮ, 4. – 9. KVĚTNA 2021, LIBEREC, ČESKÁ REPUBLIKA

Soutěžní filmy 2020

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ CELOVEČERNÍCH FILMŮ

Away Gints Zilbalodis Lotyšsko
Bombay Rose Gitanjali Rao Velká Británie, Francie, Indie, Katar
Children of the Sea Ayumu Watanabe Japonsko
Fritzi: A Revolutionary Tale Matthias Bruhn, Ralf Kukula Česká republika, , Belgie, Lucembursko
Jacob, Mimmi and the Talking Dogs Edmunds Jansons Lotyšsko, Polsko
Marona’s Fantastic Tale Anca Damian Rumunsko, Francie, Belgie
On-Gaku: Our Sound Kenji Iwaisawa Japonsko
The Bears’ Famous Invasion of Sicily Lorenzo Mattotti Francie, Itálie
The Prince’s Voyage Jean-François Laguionie, Xavier Picard Francie, Lucembursko
The Swallows of Kabul Eléa Gobbé-Mévellec, Zabou Breitman Francie

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ KRÁTKÝCH FILMŮ

A Town Called Panic: The County Fair Vincent Patar, Stéphane Aubier Belgie, Francie
Acid Rain Tomek Popakul Polsko
And then the bear Agnès Patron Francie
Arka Natko Stipanicev Chorvatsko
Carrousel Jasmine Elsen Belgie, Česká republika
Castle Ryotaro Miyajima Japonsko
Coming Home Benjamin Swiczinsky Rakousko
Cosmonaut Kaspar Jancis Estonsko
Creative Evolution Yungsung SONG Japonsko, Jižní Korea
Deep Love Mykyta Lyskov Ukrajina
Domus Delphine Priet-Mahéo Francie
Drive Pedro Casavecchia Argentina, Francie
Genius Loci Mérigeau Adrien Francie
He can’t live without cosmos Konstantin Bronzit Rusko
Homo ErecTattoos Tae-woo KIM Jižní Korea
King of the Rest Paul & Sandra Fierlinger USA
Machini Frank Mukunday, Trésor Tshibangu Demokratická republika Kongo, Belgie
Night song Jeanne Girard Francie
Old Hag Nicolas Bianco-Levrin, Julie Rembauville Francie
Opera Erick Oh Jižní Korea, USA
Portrait of Suzanne Izabela Plucińska Německo, Polsko, Francie
Pračka Alexandra Májová Česká republika
Purpleboy Alexandre Siqueira Portugalsko, Francie, Belgie
Ráno Vojtěch Domlátil Česká republika
Something to Remember Niki Lindroth von Bahr Švédsko
Symbiosis Nadja Andrasev Francie, Maďarsko
Tadpole Jean-Claude Rozec Francie
The Opposites Game Anna Samo, Lisa LaBracio USA
The Physics of Sorrow Theodore Ushev Kanada
Ties Dina Velikovskaya Německo, Rusko
Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves Chintis Lundgren Estonsko, Chorvatsko, Francie
Uncle Thomas,
Accounting For The Days
Regina Pessoa Portugalsko, Kanada, Francie
We_Sounds David Carrizales Španělsko
Yes-People Gísli Darri Halldórsson Island

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ STUDENTSKÝCH FILMŮ

2.3 x 2.6 x 3.2 Jiaqi Wang Velká Británie
Any Instant Whatever Michelle Brand Velká Británie
Apfelmus Alexander Gratzer Rakousko
Aura Völkner Timm Německo
Away Mathilde Pepinster Belgie
Ben and Kat or Kat and Ben
Go To Little Lake Fountain
Elizabeth Whitfield, Nicholas Dimas USA
Blieschow Christoph Sarow Německo
Bye Little Block! Éva Darabos Maďarsko
Cage Match Bryan Lee USA
Dcera Daria Kashcheeva Česká republika
Disortiented Jérémie Cousin Francie
Dutchgaria Capucine Muller Belgie, Francie
Everything will fall out of place Cheyenne Canaud-Wallays Francie
Gravedad Matisse Gonzalez Německo
Heatwave Fokion Xenos Řecko, Velká Británie
I Want A Sun In My Pocket Laui Laessa Kanada, Kostarika
In Her Boots Kathrin Steinbacher Velká Británie, Rakousko
Inside me Maria Trigo Teixeira Německo
inside the pipelines Adva Santo Izrael
Jacques’ Rampage or When Do We
Lose Our Self-confidence?
Máté Horesnyi Maďarsko
Kdo se se mnou zatočí Adela Křižovenská Česká republika
Lístek Aliona Baranova Česká republika
Listen To Me Sing Isabel Garrett Velká Británie
Me and my magnet and my
dead friend
Maoning Liu Čína
Men in a hurry Thibault Llonch Francie
M e z e r y Nora Štrbová Česká republika
MOM -The Worst Punishment- Kyeong-wook Jo, Su-kyoung Kim Jižní Korea
Nestor João Gonzalez Velká Británie, Portugalsko
Nigel Natasza Cetner Velká Británie, Polsko
Night session Petre Tomadze Gruzie
One for All Things Guoxiu Jiang Čína, USA
Pile Toby Auberg Velká Británie
PolarBarry – Let's Break the Ice!!
– Vlog #207
Wouter Dijkstra Nizozemsko, Velká Británie
Sh_t Happens Dávid Štumpf, Michaela Mihalyi Česká republika, Slovensko, Francie
The Edge Géraldine Cammisar, Zaide Kutay Švýcarsko
The Wellspring and the Tower Melinda Kádár Maďarsko
The Woman Who Turned
Into A Castle
Kathrin Steinbacher Velká Británie, Rakousko
There Were Four of Us Cassie Shao Spojené státy, Čína
Umbilical Danski Tang Čína, USA

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ VIDEOKLIPŮ

!!! (Chk Chk Chk):
Couldn't Have Known
Cheng-Hsu Chung Velká Británie, USA
(Sandy) Alex G: Southern Sky Elliot Bech USA
Clube de esquiar: Pudesse eu (Keby) Marián Vredík, Jana Vredík Hirnerová Slovensko
Coheed and Cambria:
Toys, An Unheavenly Christmas Carol
Alek Wasilewski Polsko
Corps: Sur l'autoroute Stehr Yoann Belgie, Francie
Fanfán Tulipán: Genius noci Oliver Vršanský Česká republika
Gelbart: March of the Thinking Machines Adi Gelbart Německo
Glen Hansard: The Closing Door Lucija Mrzljak Estonsko
Igorrr: Very Noise David Nicolas, Kevin Van Der Meiren - Meat Dept. Francie
Itchy Teeth: Invisible King Julia Specht Německo, Velká Británie
Lucky Chops: Traveler Raman Djafari, Daniel Almagor Německo
Nauzea Orchestra: Zoo Marie Nováčková Česká republika
Nobody hear Ting-Wei Jhu, Xin-Rong Lai Tchaj-wan
Noisy Pots: Cosmic Trip Martin Živocký Česká republika
P/\st: Tíseň Bety Suchanová, Nora Štrbová Česká republika
Pedro Grass: Jerusalem Ofer Winter, Shimon Engel Izrael
Resina: In (Ian William Craig rework) Mateusz Jarmulski Polsko
Sarah Pannekoek: Lost Eye Sarah Pannekoek Nizozemsko
Siamés: Summer Nights Pablo Roldan, Ezequiel Torres Argentina
Stephen Coates:
Bathwell in Clerkentime
Alex Budovsky USA, Rusko, Kolumbie
Talya La Lia: Shredder Eliška Oz, Lee Oz Česká republika
Yoshitoo!:
See you where there's music
Bela Bulgakova Německo, Japonsko

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ ABSTRAKTNÍCH A NENARATIVNÍCH ANIMACÍ

4:3 Ross Hogg Velká Británie
A Mind Sang Vier Nev Portugalsko
anthropocene Schuchmann Moritz Německo
autobiography | silence Nataša Teofilović Srbsko
Average Happiness Maja Gehrig Švýcarsko
Hierarchy Glitch Vessela Dantcheva Rakousko, Bulharsko
Jack Faiyaz Jafri USA
Leaking Life Shunsaku Hayashi Japonsko
Paella Atomar Nr. 9 Bernd Jünger Německo
Serial Parallels Max Hattler Hongkong, zvláštní administrativní oblast Číny
The Dawn of Ape Mirai Mizue Japonsko
Urban Sphinx Maria Lorenzo Španělsko
V důchodu Vojtěch Domlátil Česká republika
Wind Dana Sink USA
Xylem Michael Hughes Velká Británie

 

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ VR FILMŮ

12 Seconds of Gunfire Seth Blanchard, Suzette Moyer USA
Another Dream Tamara Shogaolu Egypt, Nizozemsko, USA, Norsko
BattleScar – Punk Was Invented by Girls Martín Allais, Nico Casavecchia Francie, USA
Black Bag Qing Shao Čína
Bodyless Hsin-Chien Huang Tchaj-wan
Candy World Lenn Blaschke Německo
Dreams of the Jaguar's Daughter Alfredo Salazar-Caro USA
Ghost in the Shell: Ghost Chaser Hiroaki Higashi Japonsko
Gloomy Eyes Jorge Tereso, Fernando Maldonado Francie
Heart of Darkness Stu Campbell Austrálie
Kaiju Confidential Ethan Shaftel USA
Passenger Isobel Knowles, Van Sowerwine Austrálie
tx-reverse Virgil Widrich, Martin Reinhart Rakousko
Wolves in the Walls Pete Billington USA