Newsletter
Mezinárodní festival animovaných filmů, 7. - 12. května 2024

Newsletter

 

 
head

Den české animace opět v Oku
Po loňské pandemií vynucené pauze se letos bude znovu konat Den české animace. Stejně jako v minulých letech proběhne v pražském Bio Oko, a to ve středu 20. října. Projekční program poběží od rána do večera. Pouze během odpoledne ho vystřídá Animační espresso, tedy bryskní prezentace připravovaných českých animovaných projektů. Ty nejlepší vybere porota ve složení Vladimír Lhoták, Petr Oukropec a Michal Podhradský. Hlavní cenu (15 tisíc Kč) pak bude udělovat Lukáš Záhoř z Mall TV. Po Animačním espressu se můžete těšit na projekci vítězných filmů letošního Anifilmu a vyvrcholením dne bude předpremiérové uvedení celovečerního snímku Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové.
Během odpoledne bude zároveň ve foyer kina probíhat tzv. Den otevřených dveří českých vysokých a vyšších odborných škol, na kterých se vyučuje animace. Pro detailní program a informace o vstupném navštivte událost na Facebooku .
Den české animace je každoroční událostí, v níž se propojuje Mezinárodní den animovaného filmu (připadající na 28. říjen) s připomínkou prof. Břetislava Pojara, který se narodil 7. října. Tradičně je jejím organizátorem Občanské sdružení animovaného filmu z.s. (OPSAF), pořadatel MFAF Anifilm, ve spolupráci s Asociací animovaného filmu (ASAF)

denanimace
 

ANIMACE 70: Kongres animace
Jak už mohli návštěvníci letošního Anifilmu zaznamenat díky speciálním programům, ateliér animace na UMPRUM slaví 70. výročí svého vzniku. Důležitým bodem v kalendáři oslav a vrcholem doprovodného programu probíhající výstavy bude od čtvrtka 30. září do soboty 2. října Kongres animace. Akce nabídne sérii prezentací, debat a filmových projekcí, ale bude také prostorem pro setkání absolventů a přátel ateliéru. Čtvrteční večerní program v kině Ponrepo bude věnován filmům vytvořeným v ateliéru a diváci budou mít jedinečnou možnost vychutnat si je při projekci z původních filmových pásů. V pátek bude v prostorách Galerie UM na programu šest různorodých odborných příspěvků o historii ateliéru i českého animovaného filmu, vzpomínkové setkání aktérů filmu Prostřený stůl z roku 1993 a debata o vzdělávání v oboru animace. V sobotu pak proběhne projekce vybraných pásem z programu výstavy ANIMACE 70 a celý program zakončí inspirační večer, na kterém vybrané osobnosti spojené s ateliérem v krátkých prezentacích představí svou práci.
Vstup je zdarma a registrace dopředu není nutná.
Do 10. října probíhá v Galerii UM (nám. Jana Palacha 80, Praha 1) též výstava "ANIMACE 70 – Sedm desetiletí ateliéru animace na UMPRUM".
Pro detailní program navštivte událost na Facebooku a webové stránky.

ANIAMCE70
 

Anifilm 2022: Netrpělivě čekáme na vaši tvorbu!
MFAF Anifilm 2022, který se uskuteční v Liberci od 10. do 15. května, spustil možnost přihlašování animované tvorby do mezinárodní i národní soutěže. Sedm kategorií mezinárodní soutěže zahrnuje kromě filmů i počítačové hry a VR projekty. Čeští tvůrci mohou přihlašovat svá díla současně i do národní soutěže Český obzor, která vedle tradičních kategorií obsahuje i samostatné sekce pro zakázkovou či seriálovou tvorbu.

 • Celovečerní film
 • Krátký film
 • Studentský film
 • Videoklip
 • Abstraktní a nenarativní animace
 • VR film
 • Počítačová hra

  Český obzor

 • krátký a celovečerní film
 • studentský film
 • televizní / on-line seriál
 • videoklip
 • zakázková tvorby

Své animace můžete přihlašovat až do 31. prosince zde.

CFE
 

V libereckém zámku je stále možné navštívit výstavu
Myši patří na výstavu!

CEE
 Anifilm
Slezská 134, 130 00 Praha 3 - Vinohrady
 

www.anifilm.cz   info@anifilm.cz

©2021 OSPAF z.s, všechna práva vyhrazena

loga
FB
instagram
  youtube