HERNÍ WORKSHOPY

Concept Art v době AI

Jak přemýšlet, tvořit a sestavit portfolio
Mergen Erdenebayar

KDY: čtvrtek 7. května, 14.00 - 17.00
KDE: Zelený sál, Palác Liebieg, Liberec

Workshop zaměřený na současnou realitu práce concept artisty ve videoherním průmyslu. V první části se podíváme na to, jak dnes funguje game art pipeline, co studia skutečně očekávají od juniorních i pokročilejších artistů a jak se proměňuje role concept artu v době AI nástrojů. Budeme mluvit o tom, jak přemýšlet o portfoliu, jak se odlišit v přehlceném prostředí a na jaké dovednosti se dnes vyplatí soustředit.

Druhá část workshopu bude praktická a zaměřená na rozbor portfolií účastnic a účastníků. Doporučujeme přinést vlastní portfolio nebo výběr prací (digitálně či v tištěné podobě). Společně je projdeme a zaměříme se na design thinking, čitelnost návrhů, anatomii, prezentaci i to, jak portfolio strukturovat, aby dávalo smysl pro herní studia.

Workshop je určen pro začínající i pokročilejší tvůrce a tvůrkyně, kteří chtějí směřovat do game artu, concept artu nebo vizuálního vývoje pro hry a animaci.

Workshop je přístupný s platnou festivalovou akreditací. Jeho kapacita je omezená, proto prosíme zájemce a zájemkyně, aby se přihlásili.

Workshop se uskuteční v českém nebo anglickém jazyce, záleží na preferenci většiny přihlášených. Z tohoto důvodu doporučujeme všem zájemcům a zájemkyním předem zvážit vlastní znalost jazyka.


Od nápadu k řešení

Jozef Pavelka

KDY: čtvrtek 7. května, 10.00 -13.00
KDE: Zelený sál, Palác Liebieg, Liberec

Během tohoto workshopu se budeme zabývat přístupem k tvorbě vizuálních assetů jako k problému, který je třeba vědomě řešit. Společně budeme vytvářet vizuální zpracování tak, aby ve svých aspektech a detailech prohlubovalo narativ a atmosféru videohry. Proces povede od počátečního nápadu až k finálnímu řešení, přičemž důraz bude kladen na iteraci, úpravy a hledání vhodných přístupů.

Workshop zároveň poukazuje na relativní irelevantnost samotného nápadu. Skutečná hodnota vzniká až během jeho rozpracování. Originalita nevychází z prvotní myšlenky, ale z rozhodnutí, která formují výsledný vizuální jazyk a definují základní designové pilíře hry.

Workshop je přístupný s platnou festivalovou akreditací. Jeho kapacita je omezená, proto prosíme zájemce a zájemkyně, aby se přihlásili.

Workshop se uskuteční v českém nebo anglickém jazyce, záleží na preferencích přihlášených. Z tohoto důvodu doporučujeme všem zájemcům a zájemkyním předem zvážit vlastní znalost jazyka v případě výběru angličtiny.

Workshop je přístupný s platnou festivalovou akreditací. Jeho kapacita je omezená, proto prosíme zájemce a zájemkyně, aby se přihlásili. Workshop se uskuteční v českém nebo anglickém jazyce, záleží na preferenci většiny přihlášených. Z tohoto důvodu doporučujeme všem zájemcům a zájemkyním předem zvážit vlastní znalost jazyka.