Anifilm pro děti

Anifilm pro děti

09 | 05

Děti se na Anifilmu určitě nudit nebudou. Jako každý rok jim i letos nabízíme mnoho možností festivalového vyžití, a to od projekcí přes divadla a dílny animace až po zvýhodněné vstupy do ZOO či iQlandie.

Pokud jedete na festival se svými potomky a tápete, co jim v programu vybrat, zde najdete několik užitečných tipů:

Do kina

V první řadě jsou pro děti připravené  filmové projekce, v programu označené symbolem smajlíka. V online programu i v aplikaci je možné si je i samostatně vyfiltrovat (v programové tabulce se vám po kliknutí na tlačítko „dětský program“ přehledně zobrazí pouze programy pro děti).

Dětské projekce najdete napříč soutěžním i nesoutěžním filmovým programem. V rámci národní soutěže Český obzor promítáme pásma Filmy pro nejmenší (kategorie 3+) a O čertech a lidech (kategorie 6+). Většina dětských projekcí je však soustředěna v programové sekci Animo.
Pro ty nejmenší (3+) jsme připravili například Příběhy nezbedných zvířátek, Klok, Kloček a pes Dingo či Pohádky střižené dětem na míru. Pro ty o něco větší (kategorie 5+) jsou to například Animace je legrace I a II, Websterovi, raritní seriál Lux a Delux či Velká sýrová loupež. A ty ještě starší (8+ , 10+ či 12+) můžete s dobrým pocitem poslat do kina na Dobrodružství superhrdinů  nebo na soutěžní celovečerní filmy Gorila a já či Přes hranici.

Vybírat lze i z dalších programových sekcí. Například v rámci fokusu Animace & Humor uvádíme klasické americké grotesky nebo oblíbené celovečerní filmy jako Shrek, Panika v městečku či Já, padouch. A v rámci programu Narozen v Liberci: Vlasta Burian můžete vidět dvojprogram: oblíbenou pohádku Byl jednou jeden král… s předfilmem Jiřího Trnky Dva Mrazíci.

Na loutkové divadlo

Ve festivalovém stanu budou také od středy do neděle k vidění loutková divadelní představení, například z dílny známého libereckého Naivního divadla. Ve všední dny začínáme v 10 hodin, o víkendu v 9.30. Vstup je zde volný, není potřeba se prokazovat vstupenkou či akreditací.

Do game zóny a VR kina

Součástí festivalu je i soutěž VR filmů a počítačových her. Všechny soutěžící hry si mohou návštěvníci zkusit zahrát v Game zóně, stejně tak mají všichni možnost navštívit VR kino a podívat se, jaké filmy se uchází o cenu v nejmladší soutěžní kategorii Anifilmu. Obojí se nachází v prostorách libereckého zámku a je přístupné denně.

Na interaktivní aktivity

Je jasné, že promítání či divadla je potřeba dětem proložit dalšími, interaktivnějšími aktivitami. V tom případě doporučujeme Školu animace powered by Nadace PPF, kde si děti mohou pod vedením lektorů vytvořit svůj vlastní animovaný film, či dabingové studio ČT, kde si zas mohou vyzkoušet práci dabéra.
Další aktivity a exponáty čekají na děti v expozici, kterou pro festival připravila liberecká iQlandia. Doporučena je hlavně školním dětem, které se už setkaly s tabulkou periodických prvků. Zde totiž  mohou poznat chemické prvky v podobě komiksových hrdinů osobně, zapojit se do soutěže a odnést si odměnu.

Ve čtvrtek pak čeká na děti celodenní program v Zahradním křídle zámku, který organizuje EKO-KOM. Těšit se můžete na Tondu Obala - kromě třídění odpadu u stánku s lektorem můžete vyzkoušet i řadu her, jako je složit puzzle či MAXI domino, zaskákat si v pytli, zazávodit na koloběžkách nebo se trefit míčkem do barevných kontejnerů. Pro děti jsou připraveny odměny.

Za hranice festivalu

A na závěr nezapomeňte vzít v potaz, že s festivalovou akreditací máte slevu na vstup do ZOO Liberec, která se nachází na tramvajové zastávce Lidové sady - ZOO. V zoologické zahradě  navíc promítají i festivalové animované filmy. V blízkosti ZOO najdete také přívětivé dětské hřiště Dětský koutek (vstup je zpoplatněn, ale cena je příznivá), kde se děti mohou protáhnout na mnoha prolézačkách, skluzavkách, trampolíně, nebo si zaplatit jízdu vláčkem, zapůjčení odrážedla či další atrakce (opět za příznivou cenu).

Sleva na vstup vás čeká také ve vědecko-zábavním parku iQlandia.

Něco na zub

S festivalovou akreditací máte také nárok na benefity v libereckých podnicích, jako jsou kavárny či restaurace. Ve zmrzlinářství Leda je to například kopeček domácí zmrzliny z přírodních surovin jen za 20 Kč (běžná cena je 40 Kč), nebo velké hranolky (z českých brambor) za cenu malých ve FÆNCY FRIES. Kompletní přehled všech třiceti partnerských podniků najdete tady.

Na festivalové akce stačí dětem ke vstupu festivalová akreditace Visitor Basic či Visitor Kid. Na programy s označením „volný vstup“ akreditaci ani vstupenku nepotřebujete.