Program - Hudební program
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ANIMOVANÝCH FILMŮ, 10. - 15. KVĚTNA 2022, LIBEREC, ČESKÁ REPUBLIKA

Online katalog

Hudební program

Květy

60 min

Skupina Květy existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Počínaje rokem 2016 hraje v nové sestavě, zaměřené více na elektroniku.

Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru. Za album Květy, Květy, které vyšlo na konci roku 2020, jsou nominováni na cenu Vinyla a Apollo.

Květy

Út 22/6/2021
22.30-23.30
Festivalový stan

Floex

60 min

Tomáš Dvořák vystupující pod jménem Floex je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby experimentuje nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty nebo hudbu do her.

Vydal dvě alba Pocustone (2001) a Zorya (2011) a také EP Gone (2014). Oba tituly získaly několik prestižních ocenění nejen v České republice. Spolupráce s Tomem Hodgem vyústila v desku A Portrait of John Doe (2018), na níž se klasická hudba a avantgardní elektronika míchají do jedinečného organického universa. Dnes večer se představí s hudbou ke hře Machinarium.

Floex

St 23/6/2021
21.30-22.30
Festivalový stan

Chief Bromden

60 min

Slovácko-sudetská kapela Chief Bromden, poskládaná z členů například Manon Meurt, Ghost of You a dalších, vydala 8. dubna 2020 svůj debut nazvaný Slunovrat. Jako stejnojmenný hrdina knihy Vyhoďme ho z kola ven od Kena Keseyho byli i Chief Bromden donedávna „němou“ kapelou, nyní už ale vystupují plnohodnotně se zpěvákem. Kapela tematizuje folklór a v jejich tvorbě je ovlivnilo Slovácko, Morava a Sudety.

Chief Bromden

St 23/6/2021
22.30-23.30
Festivalový stan

Ufajr

60 min

Pražská kapela Ufajr se ve své tvorbě inspiruje jak při poslechu svých hudebních idolů, tak při sledování večerníčků. Na Anifilmu se Ufajr představili už dvakrát — v roce 2015 připravili hudební poctu skladateli Petru Skoumalovi, jehož večerníčkové a filmové melodie upravili do math-rockových rytmů. A v roce 2017 doprovodili post-rockovými plochami halucinační videoartové vize Petra Skaly (který tyto skladby označil nadšeně za „nářez“).

Letos Ufajr vystoupí na Anifilmu s čistě hudebním vystoupením. Jejich nejnovější song, dvanáctiminuté „Už to vypadalo tak slibně“, je přímo inspirován právě Skalovým videoartem. A možná budou i ty večerníčky!

Ufajr

Čt 24/6/2021
21.00-22.00
Festivalový stan

badfocus

60 min

Za projektem badfocus stojí teprve devatenáctiletý pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb. Jeho hudba představuje zvukově bohatý, intimní zážitek se snahou neustále rozšiřovat svůj vlastní hudební jazyk. Přestože jeho hudební kořeny tvoří zejména jazz, badfocus byl silně ovlivněn mnoha žánry, od klasické hudby přes elektroniku, hip-hop až po indie-pop, které ve své tvorbě kombinuje. Na jaře 2020 vydal své první EP s názvem ep1 a na podzim téhož roku mu vyšlo debutové album wallflower, které představuje atmosférická, ambientní, ale zároveň chytlavá zvuková spektra a melodie.

badfocus

Čt 24/6/2021
22.30-23.30
Festivalový stan

Hrtl

60 min

Leoš Hort alias HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes, které vydává hudbu východoevropských bedroom producentů. Zároveň je stájovým jezdcem Bastl Instruments, kteří vyrábí hand-made open-source hudební hardware. Hudba HRTL si prošla cestou od klasických nástrojů k modulárnímu syntezátoru, kde se z post-witch-housu vyvinula směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty, HRTL nikdy nehraje dvakrát to samé. Stejně jako jeho živá vystoupení jsou totiž jeho nahrávky improvizované a 100% hardware.

Hrtl

Pá 25/6/2021
21.00-22.00
Festivalový stan

Bratři

60 min

Bratři jsou nový objev na české elektronické scéně pohybující se na pomezí chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou hrané živé bicí – melodické motivy doplněné sekvencemi vytvořenými na analogových a modulárních syntezátorech. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie. V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. V únoru 2020 začali spolupracovat s uznávaným producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem, se kterým pracují na debutové desce.

Bratři

Pá 25/6/2021
22.30-23.30
Festivalový stan

Manon Meurt

60 min

Manon Meurt jsou mistři v kontrastech tichých a hlučných pasáží a v epických gradacích písní. Éterickému zpěvu Kateřiny Elznicové a reverbům kytaristy Vojty Pejši dodávají správný punc bicí Jiřího Bendla. V začátcích byli inspirováni zejména ranou tvorbou kapel jako My Bloody Valentine, Lush, Ride nebo Slowdive. V roce 2018 jim vyšlo album MMXVIII, které produkoval Jan P. Muchow. S novým přírůstkem v kapele, klávesistou Davidem Tichým, pracují na novém albu, z něhož zatím vyšel single „Beyond Beside“.

Manon Meurt

So 26/6/2021
21.00-22.00
Festivalový stan

Fekete Seretlek

60 min

Skupina se nechává inspirovat, využívá a míchá, zpracovává a proměňuje tradiční lidové motivy a písně z celého světa a přetváří je v nové originální tvary a kompozice. Akordeon, violoncello, trumpeta, kontrabas, housle, cajon a pět hlasů. Šest hudebníků a zároveň herců, absolventů různých ročníků pražské DAMU. Jejich koncerty jsou velmi živé, až kabaretní a pokaždé jiné a proměnlivé, vycházející a improvizující z dané situace.

Fekete Seretlek

So 26/6/2021
22.30-23.30
Festivalový stan