Představujeme postupující projekty

Představujeme postupující projekty

22 | 03

První ročník pitchingu Grantu Českého obzoru za podpory Nadace PPF se uskuteční 3. května 2023 během festivalu Anifilm. Výběrová komise vybrala ze všech přihlášených celkem 10 projektů, které se publiku i porotě představí na pitchingu v Liberci. Všechny vybrané projekty najdete zde.

„Českou animovanou tvorbu vnímáme jako skvělou ukázku toho, že český talent je schopen obstát v mezinárodním srovnání. Anifilm vytváří unikátní prostředí pro prezentaci českých projektů a jejich tvůrců, pro sdílení zkušeností i navazování nových spoluprací napříč Evropou. To všechno je důvodem, proč jsme se v Nadaci PPF rozhodli festival opakovaně podpořit. Kromě toho jsme hledali cestu, jak podpořit také samotné tvůrce. Proto jsme iniciovali soutěž o Grant Českého obzoru za podpory Nadace PPF. Ten poskytuje finanční prostředky na výrobu české krátkometrážní animované tvorby a doplňuje tak Cenu Nadace PPF za nejlepší český krátký film, jednu z kategorií Českého obzoru,“ vysvětluje koncepci podpory Jana Tomas Sedláčková z Nadace PPF.

Po prezentaci projektů vybere odborná porota ty, kterým bude poskytnuta finanční podpora z Grantu Českého obzoru za podpory Nadace PPF. Pozvání do poroty prvního ročníku Grantu přijali tito profesionálové: producentka Pavla Janoušková Kubečková, režisérka Lucie Sunková, členka správní rady Nadace PPF Jana Tomas Sedláčková, producent Petr Oukropec a v neposlední řadě Filip Pošivač, režisér a autor letošního vizuálu festivalu Anifilm. Všem vybraným tvůrcům a jejich producentům držíme palce a jsme zvědaví na jejich projekty.