Program - Půlnoční animace
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ANIMOVANÝCH FILMŮ, 10. - 15. KVĚTNA, ČESKÁ REPUBLIKA

Online katalog

Půlnoční animace

Chuck Steel: Noc vampíčů

Mike Mort | Velká Británie | 2018 | 89 min | EN

Zapomeňte na Chucka Norrise, teď je tu Chuck Steel! Nejlepší polda, co kdy kráčel po týhle zatracený planetě! Chuck Steel je neohrožený hrdina jako vystřižený z béčkových (a céčkových – zvolit lze takřka libovolné písmeno abecedy) bijáků a seriálů 80. let. Chuck má zkrátka všechno, co má pořádný osmdesátkový polda mít – svaly, hubu plnou drsných řečí, bouchačku (hodně bouchaček), nesmlouvavý přístup k nepřátelům a taky jedno velké trauma. Před rokem totiž přišel o ženu. Jak ale říká jeho šéf: „Tohle není rok 1985. Tohle je rok 1986!“ A v roce 1986 není čas na sentiment. Chuck a jeho průběžně umírající parťáci musejí přijít na kloub dost podivné věci. Ve městě se množí nevšední případy úmrtí a zranění. V nemocnici například skončí žena postupně se proměňující v odporné stvoření noci – něco mezi ochlastou a upírem. Přestože se nebezpečí upírů likvidujících podnapilé občany města zprvu zdá být naprostým blábolem starobylého děduly – lovce monster, musí Chuck nakonec připustit, že se děje cosi podivného. Podaří se mu zachránit svět před dědictvím transylvánských upírů, kteří byli vytlačeni na okraj společnosti a doufají v triumfální návrat pod vedením svého mistra? Nebo skončí vycucaný do poslední kapky krve jako levný krabičák z večerky? Tahle divoká jízda nevynechá (a nezesměšní) jediné filmové klišé a schéma, aniž by přitom nepotěšila zcela očividnou láskou k filmovým zhůvěřilostem.

číst dále

Chuck Steel: Noc vampíčů

St 11/5/2022
20.30-21.59
volných míst: 138
Malé divadlo

So 14/5/2022
23.30-00.59
volných míst: 130
Kino Varšava

Půlnoční animace: Půlnoční humory

68 min

S různými polohami komediálního žánru se setkáváme i u půlnočních filmů. A není divu. Humor, i když často poněkud zvrácený, k filmům pro otrlé neodmyslitelně patří. Když vynecháme čistě hororové snímky, pak se humor promítá do půlnočních „kraťasů“ vždy a je často extrémní, pořádně ujetý a správně peprný. A nebudete ho ušetřeni ani v tomto programu. Začneme svérázným krátkometrážním debutem fenomenálního destruktora „třidéčka“ Davida O’Reillyho. Morbidně se pak zvrtne noční posezení u ohně ve snímku Dřívka. Trochu neučesaného, punkového stylu vnese do programu Matouš Valchář s loutkovým Příběhem vánočním o prodavačce. Nechutnými absurditami se nešetří ve filmech Zmrzlina, Jazykování či BAKA!!, kterým směle konkurují zběsile potrhlé počiny Ruce jak párky a Spolubydlící. Českou republiku v programu zastupuje parodie Hurrrááá na princeznu, sled morbidních situací Chrrrrrrrrrrrrrrr či kultovní parodie na horor Bloody Merry Christmas.

RGB XYZ
Režie: David O’Reilly, Irsko, 2007, 13 min
 
Dřívka / Timber
Režie: Nils Hedinger, Švýcarsko, 2014, 6 min
 
Příběh vánoční o prodavačce
Režie: Matouš Valchář, Česká republika, 2018, 2 min
 
Spolubydlící / Roommates
Režie: Jamie Wolfe, Spojené státy, 2016, 4 min
 
Zmrzlina / Ice Cream
Režie: Lena Ólafsdóttir, Dánsko, 2016, 4 min
 
BAKA!!
Režie: Immanuel Wagner, Švýcarsko, 2010, 8 min
 
Ruce jak párky / Hot Dog Hands
Režie: Matt Reynolds, Spojené staty / United States, 2016, 7 min
 
Hurrrááá na princeznu
Režie: Jan Bubeníček, Česká republika, 1997, 4 min
 
Jazykování / The Tongueling
Režie: Elli Vuorinen, Finsko, 2010, 4 min
 
Chrrrrrrrrrrrrrrr
Režie: Jaromír Plachý, Česká republika, 2014, 4 min
 
Bloody Merry Christmas
Režie: Jan Cechl, Česká republika, 2007, 12 min

číst dále

Půlnoční animace: Půlnoční humory

Čt 12/5/2022
23.30-00.38
volných míst: 78
Kino Varšava

Vítejte v Siegheilkirchenu

Marcus H. Rosenmüller, Santiago López Jover | Rakousko, Německo | 85 min | DE | EN, CS tit

Pivní pupky, prasečí očka, povislé tváře, dvojité brady a mnoho dalších tělesných nedokonalostí přenesli s dokonalou věrohodností na velké plátno tvůrci tohoto satirického filmu. K ruce přitom měli kultovního rakouského karikaturistu Manfreda Deixe, jehož dílem byl snímek inspirován. S jeho dětským alteregem se vypravíme do malé rakouské vesničky 60. let, kde by místní obyvatelé měli rádi všechno tak, jak se sluší a patří. Běda tomu, kdo by se vymykal jejich krajně katolické a krajně pravicové morálce! Mladý hrdina, syn místního hospodského, by ale rád uvažoval (a nedej bože snad i žil) trochu jiným způsobem. Jeho dětské oči dokážou vidět vše, co dospělí spokojeně přehlížejí. Nesnadno naopak chápe to, co ostatní hlasitě proklamují. Zdrojem všeobecného pohoršení se pro svou jinakost stává objekt chlapcovy touhy, dívka Mariolina, a také jeho výtvarný talent. Stáváme se tak svědky jeho boje za vlastní život a za život jeho vyvolené se všemi trably dospívání, které jim otřesné místo jménem Siegheilkirchen staví do cesty.

číst dále

Vítejte v Siegheilkirchenu

Pá 13/5/2022
23.30-00.55
volných míst: 122
Kino Varšava