Program - Bilance
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ANIMOVANÝCH FILMŮ, 10. - 15. KVĚTNA, ČESKÁ REPUBLIKA

Online katalog

Bilance

Zpívej 2

Garth Jennings | Spojené státy | 2021 | 110 min | ZDARMA / Free Entry

Kdo chce moct říct, že v šoubyznysu skutečně prorazil, musí mít vlastní vystoupení v Redshore City, hlavním městě zábavy. Jenže tam to má pevně pod kontrolou nelítostný vlk Jimmy Crystal, bez jehož souhlasu nemůžete ve městě ani otevřít pusu, natož abyste zazpívali. Koalák Buster Moon sice má ve svém týmu hvězdnou pěveckou sestavu (dikobrazí rockerka Ash, plachá slonice Meena, citlivý gorilák Johnny nebo věčně provokující čuně jménem Gunter), ale i tak je skoro jisté, že konkurz u Jimmyho Crystala skončí totálním krachem. A tak Buster pořádně zariskuje (ostatně v prvním díle mu to opakovaně vycházelo) a znuděnému Crystalovi slíbí, že když bude moci v jeho městě nazkoušet show, obsadí do ní největší žijící hudební legendu, lva Claye Callowaye. Potíž je v tom, že Calloway už léta žije v ústraní, zásadně nevystupuje a asi poslední, kdo by ho k tomu přemluvil, je jeden otravný koalák. Jenže Buster razí zásadu, že jen opravdu velké sny mají nějakou cenu, a pro jejich splnění je ochoten udělat opravdu cokoliv.

číst dále

Zpívej 2

St 11/5/2022
21.00-22.50
Náměstí Dr. E. Beneše

Encanto

Jared Bush, Byron Howard | Spojené státy | 2021 | 110 min | ZDARMA / Free Entry

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar. U někoho je to nadlidská síla, jiný zas rozumí řeči zvířat, další je obdařen schopností léčit. Dar má každé dítě s výjimkou dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se ale zničehonic začne vytrácet a Madrigalovi přemýšlejí, jak svůj kouzelný domov zachránit. Kdo z nich to dokáže? Překvapivě je to Mirabel. Ta totiž zjistí, že právě ona může být pro svou rodinu poslední nadějí. 
Magický příběh plný fantazie, který vypráví o tom, že jedinečný je opravdu každý, si letos z oscarového klání odnesl cenu pro nejlepší animovaný film. Uspěl ale i na cenách BAFTA a při rozdělování Zlatých glóbů.

číst dále

Encanto

Pá 13/5/2022
21.00-22.50
Náměstí Dr. E. Beneše