Občanské sdružení pro podporu animovaného filmu
Mezinárodní festival animovaných filmů, 7. - 12. května 2024

OSPAF

Občanské sdružení pro podporu animovaného filmu z. s.

Festival v Liberci
Občanské sdružení pro podporu animovaného filmu z. s. (OSPAF) je od roku 2010 pořadatelem Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm. Po skončení festivalu AniFest (2002 - 2013) se organizátoři obou přehlídek protnuli. Od té doby se ročníky Anifilmu počítají dohromady s lety, kdy fungoval AniFest. Činíme tak z úcty k tradici této animátorské akce, za kterou stáli z velké části stejní lidé a jejíž úloha byla a je v historii české porevoluční animaci klíčová.

Distribuce
Kromě festivalu se OSPAF celoročně věnuje především distribuci a propagaci animované tvorby. Jednou z forem jsou festivalové Ozvěny – projekce na různých místech České republiky. OSPAF rovněž založil webový portál Aniont, sloužící jako videotéka s vybranou autorskou animací. Filmy zde můžete sledovat volně. Pro nejnovější festivalové hity zde existuje prémiová zóna. Aniont je tak TVOD/VOD platformou. Sdružení se také podílelo na vydání tří DVD s kompletním výběrem animovaných filmů Jiřího Brdečky. Od září 2018 je OSPAF, pod hlavičkou Anifilm Distribution, rovněž distributorem animovaných filmů v kinech. OSPAF, jakožto organizátor Anifilmu, je i vydavatelem publikací k festivalovým výstavám, které představují poměrně ojedinělou aktivitu v této oblasti. Katalogy z výstav, jako např. AnimaCZe po roce 89, mohou být brány jako samostatné počiny mapující oblast, k níž žádná literatura nevzniká.

Den animace v Praze
OSPAF také již čtyřikrát zorganizoval podzimní oborové setkání animátorů a veřejnosti – jednodenní projekční a prezentační program v Praze – Den české animace. Tradičně se akce koná v termínu blížícímu se světovému Dni animace a zároveň datu narození prof. Břetislava Pojara.

 

SÍDLO SPOLEČNOSTI / FAKTURAČNÍ ADRESA

Hradešínská 6
101 00 Praha 10
IČO: 22813861
DIČ: CZ22813861

KONTAKTNÍ ADRESA

Slezská 134
130 00 Praha 3 - Vinohrady
info@anifilm.cz
www.anifilm.cz