Newsletter
Mezinárodní festival animovaných filmů, 7. - 12. května 2024

Newsletter

 

 
head

Anifilm začíná už za pár dní
Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm začíná 22. června - jeho kompletní program si můžete procházet online zde. Vedle bohatého programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animovaných filmů, virtuální reality a počítačových her se festivaloví návštěvníci můžou těšit i na bohatý nesoutěžní filmový program a další doprovodné akce, jako jsou výstavy, koncerty, dílny animace a odborný industry program.
Ve stručnosti připomínáme festivalové programy Anifilmu 2021. Hlavní nesoutěžní filmový program má název Planeta A a zaměří se na téma přírody a životního prostředí. Ve výběru celovečerních a krátkých snímků se setkají výpovědi o reálných problémech, cesty vesmírem i návraty do hluboké minulosti, které doplní filmy oslavující přírodu a život na Zemi, ale také parodie a ironické filmy. Program Planeta A se mimo své filmové sekce prolne i do projekcí pro děti a nevyhnou se mu ani oblíbené půlnoční programy. Jak osvobozující médium animace je, dokáže pestrý výběr programu Queer animace, který se letos na Anifilmu představí v rámci speciální sekce. V rámci sekce Oprášená klasika Anifilm uvede nově zdigitalizovanou verzi legendárního Zbojníka Jurka od Viktora Kubala. Řada specialit se pak schovává v sekci Zvláštní uvedení, kde festival promítne například pásmo věnované výročí ateliéru animace na pražské UMPRUM. Samostatnou a rozsáhlou kapitolu pak tvoří Programy porotců. Kompletní složení letošních porot najdete zde.
Anifilm myslí i na nejmenší diváky, pro které připravil bohatý projekční i doprovodný program. Vedle již zmíněných programů v rámci tématu Planeta A je pro ně připraven pestrý výběr tvorby letošního laureáta Ceny za celoživotní přínos animovanému filmu Edgara Dutky, Mlsné medvědí příběhy porotkyně Alexandry Májové, oblíbený Táborový ostrov a mnoho dalšího. Širšímu publiku a rodinám s dětmi je pak určený program v sekci Bilance, který je přehlídkou celovečerních filmů uvedených do české distribuce v nedávné době.

planeta A
Dutka

O jedné z cen rozhodnou diváci!
Cena diváků je novinkou letošního Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm. Rozhodnout o nejlepším díle napříč soutěžními kategoriemi nyní může každý akreditovaný divák. A velice nás těší, že nad novou cenou přezval patronát Liberecký kraj, který Anifilm hostí. Hlasování probíhá online na webových stránkách festivalu, ale dostanete se k němu i skrze mobilní aplikaci Anifilmu. Kdo Cenu diváků – Cenu Libereckého kraje v roce 2021 získá, bude-li to film, videoklip, hra nebo projekt ve VR, se dozvíme na slavnostním zakončení festivalu 26. června v Divadle F. X. Šaldy.

Animorfa
divaci

Jak se zúčastnit Anifilmu a kde ho v Liberci zažijete
Centrem festivalu bude opět liberecký zámek, kam by měly směřovat první kroky každého návštěvníka Anifilmu. Najde zde totiž akreditační centrum, ticketing, info point a festivalový obchod s mnoha suvenýry v duchu letošního vizuálu. Navíc bude v zámku fungovat Game zóna a VR kino a k vidění tu budou i všechny letošní výstavy. Na zámku je i další důležité místo, a tím je covid testovací stan, které bude v provozu každý festivalový den od 9:00 do 19:00, v neděli pak od 9:00 do 15:00. Také letošní Anifilm proběhne za přísných bezpečnostních podmínek a za dodržení platných hygienických opatření, u každého návštěvníka Anifilmu proto ověříme doklad o očkování, testu nebo prodělané nemoci. Případně se může otestovat v našem stanu. Více informací naleznete na našem webu. Projekce a další programy pak vedle libereckého zámku budou probíhat v kině Varšava, Cinema City OC Fórum, kongresovém sále hotelu Zlatý lev, Severočeském muzeu, Oblastní galerii Lázně, Lidových sadech, Krajské vědecké knihovně, na náměstí Dr. E. Beneše a hlavně hudebnímu programu poslouží festivalový stan u zámku. Už teď si můžete projít všechny festivalová místa zde.

zamek
Varsava

Pokud na festival nebudete moci přijet, využijte naší možnosti sledovat soutěžní krátkometrážní tvorbu z domova, což vám umožní akreditace Anifilm Home. Více informací zde.Anifilm
Slezská 134, 130 00 Praha 3 - Vinohrady, Czech Republic
 

www.anifilm.cz   info@anifilm.cz

If you no longer wish to receive these emails, simply click on the following link Unsubscribe.
©2021 OSPAF, all rights reserved.

loga
FB
instagram
youtube