Tipy na úterý

Tipy na úterý

07 | 05

Linda chce kuře!
13.00 // Kino Varšava

Komedie se širokým diváckým záběrem, která pobaví děti a spoustou výjevů a detailů také dospělé diváky, si už v loňské a letošní festivalové sezóně vydobyla významné místo. Nejen že získala cenu pro nejlepší celovečerní film v Annecy, byla také nominována na cenu César a na nejlepší celovečerní animovaný film na Evropských filmových cenách. Snímek italsko-francouzského autorského dua Chiara Malta a Sébastien Laudenbach je příjemně hravý, ladně animovaný a díky barevnému odlišení postav a výtvarné zkratce tak trochu atypický.

 

Malý pán na náměstí
20.30 // Náměstí Dr. E. Beneše

Podle dětské knihy Velká cesta Malého pána Lenky Uhlířové a fotografa Jiřího Stacha, která byla v kategorii Objev roku nominována na cenu Magnesia Litera, natočil loutkoherec a režisér Radek Beran v roce 2015 voděný loutkový film odehrávající se v reálném prostředí lesa. Loutek a výtvarné stránky filmu vůbec se ujal František A. Skála, všestranný sochař, ilustrátor a grafik, pro jehož tvorbu je charakteristická pracnost výrobních postupů, důraz na dokonalé řemeslné zpracování a smysl pro detail. Hudbou film doprovodil Milan Cais ze skupiny Tata Bojs.


Muž, který zastavil čas
10.00 - 18.00 // Palác Liebieg 

Nezapomeňte se zastavit v Paláci Liebieg na interaktivní výstavě Muž, který zastavil čas. Věnuje se otázce, zda se ocitne kůň běžící tryskem ve stavu, kdy se ani jednou nohou nedotýká země. A také tomu, jak na tuto otázku hledali lidé odpověď před 150 lety, bez internetu a technologií.