Tipy na úterý

Tipy na úterý

22 | 06

Calamity Jane  - 11.00, Lidové sady – sál ČT

Dětem od deseti let, ale stejně tak i dospělým divákům je doporučen strhující celovečerní film Calamity - dětství Marthy Jane Cannary, který se pyšní hlavní cenou z festivalu Annecy.  Slavný francouzský režisér Rémi Chayé se v tomto výtvarně okouzlujícím snímku s důrazem na překrásné scenérie severoamerické divočiny zaměřil na dětství legendární Calamity Jane a události, které formovaly její (na tehdejší poměry) značně nonkonformní charakter.

Zabij to a opusť město - 16.30, Kino Varšava

Z úplně jiného ranku je polský artový opus Zabij to a opusť město, který se stejně jako Calamity uchází letos o festivalovou cenu Animorphu v kategorii celovečerních filmů. Známý režisér

Mariusz Wilczyński na něm pracoval celých jedenáct let a vytvořil znepokojující hororovo-magickou cestu do hlubin lidského nevědomí. Drsný, hluboce osobní film, který diváka nešetří, ale zároveň mu poskytne neopakovatelný zážitek!

Planeta A - 18.00, Severočeské muzeum

Planeta Země, svět kolem nás, prostředí, kde žijeme a jehož osud máme ve svých rukou... To je ve zkratce tématem letošního nesoutěžního programu, který jsme nazvali Planeta A. Čekají na vás projekce krátkých i celovečerních filmů. Dnes zahajujeme blokem se stejnojmenným názvem, v rámci kterého uvádíme mimo jiné Krávu (1989) od Alexandra Petrova nebo fenomenálního Muže, který sázel stromy (Fréderic Back, 1987).