Tipy na středu

Tipy na středu

23 | 06

Malý upírek -14.00, Lidové sady – Sál ČT

Fenomenální kreslíř Joan Sfar má na svém kontě řadu komiksů. Roli režiséra si vyzkoušel, když před lety převedl na filmové plátno svůj úspěšný komiks Rabínův kocour. Stejně příznivý osud potkal i jeho komiksovou sérii Malý upírek. Napínavá podívaná pro celou rodinu, v níž nechybí převracení pohádkových a hororových stereotypů, byla nominovaná na cenu César a v loňském roce soutěžila na festivalu v Annecy.

Darwin si vzal dovolenou - 15.00, Kino Varšava

Vladimír Jiránek, Václav Mergl, ale také třeba Paul Bush. To jsou někteří tvůrci, zastoupení v programu krátkých filmů, které spojuje téma evoluce. Autoři reflektují evoluční vývoj, v němž se během posledních dekád „něco pokazilo“, každý po svém – vážně či nevážně, pomocí ironie, grotesky či absurdity. Program žánrově, výtvarně i technologicky různorodých filmů je součástí tématu Planeta A.

Celovečerní filmy v procesu -17.00, Knihovna

Vyhledávaným program na festivalech bývají tzv. Works in progress. Které filmy se právě vyvíjejí, připravují, natáčí nebo dokončují? Anifilm dnes nabízí unikátní příležitost: nahlédnout do konkrétní fáze výroby a přímo od tvůrců se dozvědět, jak to vypadá z připravovanými českými celovečerními filmy Golem a Mloci. Za Golemem stojí režisér Jiří Barta a scenárista Edgar Dutka, laureát letošní Ceny za celoživotní přínos animovanému filmu.