Tipy na sobotu

Tipy na sobotu

26 | 06

Momoko Seto: Masterclass - 15.00, Kino Varšava

V porotě letošního Anifilmu zasedá mimo jiné známá experimentátorka Momoko Seto, kterou proslavily její nevšední animace, zkoumající neviditelné přírodní procesy ze života rostlin i zvířat. Dnes máte možnost zjistit, jak Momoko své poutavé filmy tvoří. Režisérka je původem Japonka, ale žije a tvoří ve Francii.

Tokijští kmotři  - 17.30, Grandhotel Zlatý lev

Nevšedně vyprávěný film Tokijští kmotři je jedním ze skromné filmografie jedinečného, předčasně zesnulého režiséra Satošiho Kona. Vyhrocené a šílené situace v něm hrají stejně důležitou roli jako náhoda. Anifilm uvádí tento pozoruhodný celovečerní počin v rámci sekce Queer animace, a to v anglickém znění v nejnovějším, redigovaném anglickém překladu (s českými titulky).

Kryptozoo - 19.00, Kino Varšava

Jeden z kandidátů na letošní Animorphu v kategorii celovečerních filmů. Svérázný film výtvarníka a režiséra, jehož snímek Jak se mi potopila střední škola (2016) získal na Anifilmu 2017 zvláštní uznání poroty. Nyní nás Dash Shaw zavádí do „hipísácké“ reality 60. let, kde hrdinka filmu založí speciální zoo pro takzvané kryptidy – mytická zvířata a další (mnohdy nebezpečné) tvory.