Tipy na pátek

Tipy na pátek

10 | 05

Kultovní Krysař v novém hávu
18.00 // Kino Varšava

Význačný film nejen české, ale i světové animace, je moderním zpracováním středověké německé legendy. Senzační zprávou je, že díky iniciativě amerických společností Deaf Crocodile a Comeback Company lze nyní tento kinematografický klenot vidět ve zrestaurované verzi. A rovnou i s podobně legendárním krátkým filmem Zaniklý svět rukavic. Projekci uvede režisér obou filmů Jiří Barta.

The Mechanical Paradise // Masterclass Stevena Woloshena
20.00 // Kino Varšava

V době, kdy audiovizuální svět ovládly digitální technologie, získal filmový pás ke své magičnosti ještě navrch nádech nostalgie. Stále existují tvůrci, kteří s ním pracují, a kina, která dokážou „pětatřicítku“, případně „šestnáctku“ odpromítat! Jedním z autorů, kteří jsou filmové surovině už dlouho věrní, je letošní porotce Anifilmu, Kanaďan Steven Woloshen. Více než polovina z jeho experimentálních děl bude v rámci této masterclass promítnuta z filmové kopie. Program tak nabídne unikátní příležitost vychutnat si skutečnou filmovou projekci!

Světová premiéra: Rally Televize Estráda
21.30 // Pavilon I 

Výron tvůrčí energie individualit se slévá v proud volně na sebe navazujících příběhů. Roky organické práce pěti autorů daly vzniknout zvrácené filmové koláži, ve které zaměstnanci Televize Estráda prožívají během firemního závodu svou osobní duchovní očistu. Buďte prvními diváky celovečerního debutu Televize Estráda! Promítáme za přítomnosti tvůrců.