Tipy na neděli

Tipy na neděli

27 | 06

Táborový ostrov

11.30, Lidové sady – experimentální studio

Výběr nejlepších epizod z I. a II. řady úspěšného seriálu, prodchnutého magií i poťouchlým humorem, který vytvořila animátorka a scenáristka Julia Pott. Ta se podílela i na posledních dvou řadách legendárního Času na dobrodružství. Hlavní hrdinové Táborového ostrova Oscar a Ježka prožívají na tajuplném ostrově to nejdobrodružnější léto svého života.

 

Chlapec a svět

13.30, Grandhotel Zlatý lev

V době svého uvedení byl snímek Chlapec a svět naprostým zjevením. Brazilský film neznámého autora rázem získal řadu cen, zvítězil v Annecy a byl nominován na Oscara. A zcela zaslouženě: Jemný a poetický film hraje doslova všemi barvami a kombinuje několik výtvarných stylů – koláže, akvarel či kresbu pastelkami. Výtvarně režisér čerpá i z estetiky dětské kresby.

 

Alchymická pec

15.30, Grandhotel Zlatý lev

Unikátní, atypický a téměř dvouhodinový dokument vtáhne diváky přímo do tvůrčího procesu světového tvůrce Jana Švankmajera. Film bravurně odhaluje konzervuje tvořivé procesy, kvasící v útrobách filmové společnosti Athanor jako ve středověké alchymické peci. Živý, imaginativní a hravý situační snímek vznikal během natáčení režisérova celovečerního filmu Hmyz.