Tipy na čtvrtek

Tipy na čtvrtek

09 | 05

Za hranice animace: komentovaná prohlídka s tvůrci
15.00 // Severočeské muzeum

Jedinečná příležitost setkat se s filmaři v prostoru výstavy, na níž můžete vidět loutky, rekvizity, dekorace a celé scény z jejich filmů! Sejdeme se dnes o třetí hodině a společně s tvůrci filmů Malý pán, Velký pán, Kuky se vrací či Chcípáci si projdeme výstavu. Svou instalaci nám také osobně představí kreativci z Televize Estráda. A bude prostor i pro vaše dotazy!

Hugh Welchman: Masterclass
18.30 // Grand hotel Zlatý Lev

Dnes máte příležitost osobně se setkat s režisérem oceňovaných filmů S láskou Vincent a Jagna. Hugh Welchman je porotce letošního Anifilmu a oba jeho celovečerní filmy (spolurežírované s Dorotou Kobielou) jsou vytvořené kombinací animace olejomalby a rotoskopií. Co tato technika obnáší a jak Hugh postupuje, když na filmech pracuje?

Jiří Kubíček: Průřez tvorbou
20.00 // Kino Varšava 

Laureátem ceny za celoživotní přínos animovanému filmu je letos Jiří Kubíček - dramaturg, scénárista, pedagog a příležitostný režisér, který je klíčovou postavou české animace. Jeho tvorbu, čítající různorodé krátké filmy, si připomeneme dnes o osmé večer ve Varšavě v průřezovém pásmu. Jiří Kubíček spolupracoval s mnoha režiséry, například s Václavem Bedřichem, Jaroslavem Bočkem, Břetislavem Pojarem či Pavlem Koutským. Program je určen především dospělým divákům.