Stěhujeme se! Anifilm bude v Liberci

Stěhujeme se! Anifilm bude v Liberci

20 | 11

Potvrzujeme, co už řada z vás možná tušila delší dobu Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm se od příštího května bude konat v Liberci.
Osmnáct předchozích ročníků proběhlo v jihočeské Třeboni, po posledním nastal čas na přesun. Jak víte, akce se za svou historii rozrůstala a malebné lázeňské městečko má své limity. Při organizaci na ně tým festivalu dlouhodobě narážel. Mezinárodnímu festivalu a jeho hostům už nestačila úroveň a kapacita prostor, ale i ubytovacích a gastronomických služeb. Podpora města i kraje byla nesrovnatelná s podporou, které se dostává našim kolegům v Jihlavě nebo Zlíně. A situaci nevylepšilo ani zrušení projektu Domu animace třeboňským zastupitelstvem. Proběhla řada jednání a prohlídek měst, kde by festival mohl nově zakotvit, a nyní již je možné oznámit, že příští ročník Anifilmu se uskuteční ve dnech 5. - 10. května 2020 v Liberci. Představitelé města i Libereckého kraje nabízí Anifilmu širokou podporu, poskytnou potřebná místa pro jeho konání a také finanční plnění nezbytné pro realizaci akce tohoto měřítka. To vše umožní nejen další existenci festivalu, ale především jeho nezbytný rozvoj a růst, a to jak v oblasti kvality, tak i rozsahu. Anifilm za to Liberci a Libereckému kraji upřímně děkuje a nabízí oplátkou každoroční mezinárodně respektovanou kulturní akci, která si za dobu své osmnáctileté existence získala řadu pravidelných hostů, diváků i fanoušků.
Z malebné Třeboně do velkého Liberce... I pro nás se jedná o ohromnou změnu, ze které se točí hlava. Zároveň je to velká výzva. Budeme moc rádi, když nás na novém místě podpoříte. Pojďte s námi objevit krásy severu!