Programové tipy na pátek

Programové tipy na pátek

10 | 05

Cesta do pravěku
11:30, Kino Aurora

Digitálně remasterovaná verze slavného fantasy filmu Karla Zemana Cesta do pravěku. Díky kompletní technické renovaci dostala Cesta do pravěku takovou podobu, jakou měla při své premiéře v roce 1955. Technici podnikli s filmem podobnou dobrodružnou cestu proti proudu času, jako jeho hrdinové.

 

Švýcar Chris
16.30, Kino Světozor

Chris the Swiss je nezapomenutelný celovečerní anidok, který poměrně nedávno úspěšně obrážel světové festivaly. Režisérka Anja Kofmelová se vydala cestou kombinace animovaných pasáží, archivních i hraných záběrů. Inspirací jí byl temný a těžko uvěřitelný osud jejího bratrance Christiana, fanatického vojáka.

 

Masterclass: Jonas Odell
13.00, Swarzenberský sál 

Jonas Odell je zásadní osobností současného Anidoku. Svým přístupem k tomuto žánru už stihl ovlivnit celou generaci tvůrců. Na Anifilmu zasedá v mezinárodní porotě, promítá své filmy a videoklipy a dnes máte navíc možnost navštívit jeho masterclass, kde se dozvíte, jak tento švédský režisér při tvorbě postupuje.

 

Hyperlapse & Co.
18.00, Divadlo J. K. Tyla 

Co spojuje Švankmajerovu Kostnici a Da Vinciho Timecode od Gila Alkabetze? Přijďte se podívat na výběr unikátních filmů, vytvořených technikami nefázované animace – ať už technikou tzv. „hyperlapse“, pixilací krajiny či výměny objektů („replacing“). Tvůrci zde objevují skryté souvislosti mezi obrazy a vytváření nevšední experimenty.