Přihlašujte své animované projekty na CEE Animation Forum 2020, nově i v kategorii VR

Přihlašujte své animované projekty na CEE Animation Forum 2020, nově i v kategorii VR

25 | 11

Ve dnech 5. – 8. května 2020 proběhne již tradiční CEE Animation Forum, soutěž animovaných projektů ve vývoji. Jde o největší událost pro animační průmysl ve střední a východní Evropě. Uzávěrka pro přihlášení projektů je 10. ledna 2020.

Tento rok jsou otevřeny nově čtyři kategorie:

  • krátký film (délka do 20 min.; všechny fáze vývoje kromě konceptu),

  • seriál / TV speciál (webový nebo TV seriál v jakémkoliv formátu a filmy nad 20 min.; všechny fáze vývoje kromě konceptu),

  • celovečerní film (délka od 60 min; ve vývoji nebo výrobě),

  • VR (VR, AR, 360 a další formáty; ve vývoji nebo výrobě).

Producent a režisér přihlášeného projektu musí být občanem EU nebo zemí uvedených v pravidlech.

Přihlašovací formulář a podrobné pokyny najdete ZDE.

Vybraní tvůrci budou mít jedinečnou příležitost konzultovat projekty s pozvanými experty, získat od nich cennou zpětnou vazbu a rady, jak zdokonalit svoji prezentaci, scénář nebo produkční strategii. Šanci získat pro svůj projekt koprodukčního partnera si soutěžící mohou zajistit vystoupením před filmovými profesionály – včetně producentů, dramaturgů TV stanic, ředitelů festivalů, distributorů, investorů nebo zástupců národních filmových fondů. Ti všichni přijedou nově do Liberce, aby se setkali s novou kreativitou, diskutovali o nových vizích a příležitostech nebo promluvili o způsobech financování a strategií pro další rozvoj oboru. Během tří dnů je dáván velký důraz na networking.

CEE Animation Forum proběhne během Mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifilm (5. – 10. května 2020). CEE Animation je podporováno programem Creative Europe MEDIA a je spolufinancováno státními fondy a profesionálními organizacemi ze Slovinska (DSAF, Slovenian Animated Film Association), Česka (ASAF, Asociace animovaného filmu), Maďarska (HAPA, Hungarian Animation Producers Association), Polska (SPPA, Polish Animation Producers Association) a Slovenska (APAF, Slovak Association of Animated Film Producers).