Industry program

Industry program

17 | 04

V rámci industry programu festivalu proběhnou jedinečné masterclass většiny festivalových porotců: Mirai Mizue bude hovořit o svých oceněných krátkých filmech i svém připravovaném celovečerním debutu. Gregorios Kythreotis představí svět a příběh o dospívání své indie hry Sable. Animátorka Kim Keukeleire a postprodukční supervizor Fabrice Faivre provedou festivalové profesionály labyrintem stop-motion animace.

Po vyhlášení cen Českého obzoru na slavnostním zahájení a historicky prvním pitchingu Grantu Českého obzoru proběhne výroční Setkání Rady animovaného filmu, které bude reflektovat jak proběhlý pitching, tak i aktuální situaci českého animačního průmyslu.

Kromě tradiční výstavní části bude Creatoola Animarket, největší tuzemská networkingová akce v oblasti animace, kterou Anifilm pořádá společně s Asociací českého animovaného filmu (ASAF) a její platformou Creatoola, letos doprovázena sérií krátkých přednášek a případových studií – od prezentace práce českých tvůrců na vizuálních efektech oscarového filmu Na západní frontě klid, po představení nového unikátního českého nástroje ALFONS Pose Editor, který kombinuje stop-motion s 3D CGI animací.

Nově se přímo v Game zóně na zámku budou konat i některé akce industry programu věnované počítačovým hrám: autorské hraní oceňovaných her SableSomeday You'll ReturnAfterglitch, ale i studentské autorské hraní (pLevel) a projekt MAPA (Massive Anifilm Playtesting Arena), v němž si nejen studenti herního vývoje mohou navzájem otestovat své školní hry.

V rámci aktivit Animation Festival Network (AFN), jejímž je Anifilm hrdým zakládajícím členem od roku 2020, se uskuteční několik akcí včetně vzdělávacího programu GoCritic! pro začínající filmové novináře a kritiky, který povede zkušená nizozemská kritička Dana Linssen. Workshop pořádá AFN ve spolupráci s portály Cineuropa a Zippy Frames, na jejichž webech budou články účastníků programu publikovány.