Grant českého obzoru za podpory Nadace PPF

Grant českého obzoru za podpory Nadace PPF

01 | 11

Grant českého obzoru za podpory Nadace PPF už přijímá projekty. Přihlašujte teď!

 

Sháníte finanční podporu na pre-produkci či produkci svého krátkometrážního autorského animovaného filmu? Pokud se nejedná o studentský projekt, můžete si nyní zažádat o podporu u nás.

Od 1. listopadu máte možnost své projekty s plánovanou stopáží do 60 minut přihlásit do veřejné soutěže Grant českého obzoru za podpory Nadace PPF, o které jsme vás již informovali už v říjnu na Dni české animace. Cílem je podpora výroby české autorské profesionální krátkometrážní animované tvorby, aby bylo do maximální míry umožněno vynikajícím českým tvůrcům animovaného filmu věnovat se autorské tvorbě i po absolutoriu.

Deadline pro přihlášení projektů je stanoven na 31. prosince 2022. Projekty, které projdou předvýběrem, budou následně jejich tvůrci prezentovat na pitchingu před odbornou porotou na MFAF ANIFILM, a to 3. května 2023 v Liberci. Účast na pitchingu je pro žadatele o grant povinná.

Celková hodnota poskytovaného grantu je 1 000 000 Kč, přičemž porota může částku rozdělit mezi více projektů, jako i mezi žádný z nich.

Projekt rozšiřuje již etablovanou soutěž pro českou animovanou tvorbu Český obzor při MFAF ANIFILM, která podporuje progresivní a nadějnou tuzemskou tvorbu v mnoha kategoriích od celovečerního filmu po videoklip, čímž dává prostor pro zviditelnění mnoha talentům, a to studentům i profesionálům. Projekt systematicky doplňuje udělovanou Cenu Nadace PPF za nejlepší český krátký a celovečerní film, jednu z kategorií Českého obzoru.

Všechny informace, statut i pravidla Grantu českého obzoru za podpory Nadace PPF najdete ZDE. Pokud chcete svůj projekt rovnou přihlásit, klikněte sem.