Den české animace opět v Oku

Den české animace opět v Oku

29 | 09

Po loňské pandemií vynucené pauze se letos bude znovu konat Den české animace. Stejně jako v minulých letech proběhne v pražském Bio Oko, a to ve středu 20. října. Projekční program poběží od rána do večera. Pouze během odpoledne ho vystřídá Animační espresso, tedy bryskní prezentace připravovaných českých animovaných projektů. Ty nejlepší vybere porota ve složení Vladimír Lhoták, Petr Oukropec a Michal Podhradský. Hlavní cenu (15 tisíc Kč) pak bude udělovat Lukáš Záhoř z Mall TV. Po Animačním espressu se můžete těšit na projekci vítězných filmů letošního Anifilmu a vyvrcholením dne bude předpremiérové uvedení celovečerního snímku Moje slunce Mad režisérky Michaely Pavlátové.
Během odpoledne bude zároveň ve foyer kina probíhat tzv. Den otevřených dveří českých vysokých a vyšších odborných škol, na kterých se vyučuje animace. Pro detailní program a informace o vstupném navštivte událost na Facebooku .
Den české animace je každoroční událostí, v níž se propojuje Mezinárodní den animovaného filmu (připadající na 28. říjen) s připomínkou prof. Břetislava Pojara, který se narodil 7. října. Tradičně je jejím organizátorem Občanské sdružení animovaného filmu z.s. (OPSAF), pořadatel MFAF Anifilm, ve spolupráci s Asociací animovaného filmu (ASAF).

 

Program DČA   DA školy