Anifilm odtajňuje poroty

Anifilm odtajňuje poroty

25 | 04

Kdo rozhodne, která díla získají letos animorfy? A kdo svou přítomností zásadně ovlivní program festivalu? O nejlepších hrách rozhodne porota, v níž zasednou animátorka, ilustrátorka a herní vývojářka Eva Marková, která ve studiu Amanita Design pracuje na již nyní oceňované hře Phonopolis, dále 3D grafik, motion designér a pedagog Vojtěch Buchta a Onat Hekimoğlu, herní vývojář a hudební skladatel, žijící v Kolíně nad Rýnem.

V porotě pro abstraktní a nenarativní animace, videoklipy a VR tvorbu budou o vítězích rozhovat kanadský experimentátor StevenWoloshen, proslavený svými filmy vytvořenými přímo na filmový pás, dále polská autorka a pedagožka Wiola Sowa, známá svými výtvarně vytříbenými krátkými filmy a český VR specialista a art director Jan Brukner.

Další tři významné osobnosti tvoří porotu pro kategorie krátkých a studentských filmů. Jsou to gruzínská producentka a režisérka Mariam Kandelaki, německý festivalový kurátor André Eckardt a belgická režisérka Emma de Swaef, pracující s plstěnými loutkami. Diváci Anifilmu ji budou znát díky festivalovým hitům Ach, Willy… a Ten báječný koláč

V porotě celovečerních filmů zasedne Milorad Krstić, všestranný slovinsko-maďarský umělec, režisér filmu Sběratel Ruben Brandt, dále britský režisér Hugh Welchman, spolutvůrce filmů S láskou Vincent a Jagna, vytvořených animací olejomaleb, a česká producentka Alena Vandasová ze společnosti MAUR Film. Ta má na kontě mimo jiné filmy Darii Kashcheevy Dcera a Electra.