ANIFILM 2021 předal ceny vítězům

ANIFILM 2021 předal ceny vítězům

27 | 06

ANIFILM 2021 předal ceny vítězům filmových a herních soutěží, v mezinárodní soutěži. U diváků uspěl český film Myši patří do nebe a cenu získala i česká počítačová hra Creaks.

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM právě probíhá a definitivně se s ním diváci i hosté rozloučí na posledních projekcích v neděli 27. června. Včera večer v libereckém divadle F. X. Šaldy proběhlo slavnostní předávání cen v mezinárodních soutěžích jednotlivých filmových i herních kategorií.

Cenu v mezinárodní soutěži celovečerních filmů pro dospělé diváky získal film Zabij to a opusť město polského režiséra Mariusze Wilczyńského, který na tomto svém prvním celovečerním filmu pracoval jedenáct let. Cenu pro nejlepší celovečerní film pro děti porota udělila filmu Vlkochodci (režie: Ross Stewart, Tomm Moore), ze slavného irského animačního studia Cartoon Saloon. V této kategorii se porota rozhodla udělit i zvláštní uznání, které získal film Myši patří do nebe české režijní dvojice Denisa Grimmová a Jan Bubeníček.

V kategorii krátkých filmů zvítězil indonéský snímek režisérky Fatimah Tobing Rony Javánka Anna a mezi studentskou tvorbou zabodoval polský film Jsem tady režisérky Julie Orlik. Mezi nenarativními a abstraktními animacemi získal hlavní cenu snímek gruzínské režisérky Mariam Kapanadze Opuštěná vesnice a nejlepším videoklipem je francouzsko-nizozemské video Jo Goes Hunting: Careful režisérky Alice Saey. V kategorii VR filmů uspěl film Proměny režiséra Jonathana Hagarda.

soutěži počítačových her v kategorii nejlepší počítačová hra pro děti zvítězil tchajwanský projekt Carto autora Lee-Kuo Chena a cenu za nejlepší výtvarný počin v počítačové hře si odnáší česká hra Radima Jurdy CreaksV průběhu festivalu měli příležitost o jedné ceně rozhodnout svým hlasováním ti nejpřísnější porotci, tedy diváci. A jimi udělovanou diváckou Cenu Libereckého kraje získal film Myši patří do nebe tvůrčího tandemu Denisa Grimmová a Jan Bubeníček.

Pro detailní soupisku vítězných snímků, včetně všech zvláštních uznání a zdůvodnění porot, klikněte ZDE