O Liberci

Poznejte Liberec a jeho desítku absolutních jedniček!

Prohlédněte si v centru města novorenesanční interiéry radnice, z jejíž věže ve filmu skákal Spider-Man. Procestujte celý svět ve sklenících botanické zahrady. Chvilku budete kráčet rozpálenou pouští, abyste se po pár krocích přehoupli do dusného vlhka tropických deštných pralesů. 

Projděte se bohatými sbírkami Severočeského muzea až k jeho Křišťálové věži s nejdelším skleněným žebříkem na světě. Plavete v umění? Ponořte se do Oblastní galerie Liberec v budově bývalých Lázní a plavky pak vyždímejte do výlevek. Těžkotonážní krásu lokomotiv nebo třeba sněžné rolby z oblíbené komedie „Jak vytrhnout velrybě stoličku“ můžete obdivovat před Technickým muzeem. Uvnitř něj pak objevíte rovnou království automobilů nebo svět libereckých tramvají i se špičkově renovovaným autobusem Praha RND, který je ve svém dvoudvéřovém uspořádání jediným dochovaným na světě.

Science-centrum iQlandia vás zve na objevnou procházku z hlubin Země přes Člověka, Živly a Vědu v domě až do dalekých vesmírů. Na 400 interaktivních exponátů tu čeká, až je vyzkoušíte a do vědy se jednoduše zamilujete. Vodní dobrodružství ve stylu příběhů Julese Verna vás láká do Aquaparku Centra Babylon a pod babylonskou střechou překvapivě najdete i staročeskou pouť Lunaparku, iQpark tu slibuje mrňouskům svět poznání a Funpark jim nabízí spoustu místa pro opičárny. V Zoo Liberec, která je mimochodem nejstarší v ČR, zase zjistíte, jak vypadají zvířata tajuplných jmen nyala, margay, mangabej, urial nebo sambar. Ještě krkolomnější názvy zdobily druhohorní vládce naší planety, které najdete v DinoParku Plaza Liberec. Ale dejte si tu dobrý pozor, ačkoli je dinopark krytý, pravidelně tu prší a někteří jeho obyvatelé jsou dokonce i živí.

Fenomén. Přesně takový je hotel Ještěd a všiml si toho celý svět. Není divu, že ho i čeští architekti prohlásili stavbou 20. století a právě letos slaví tenhle unikát čerstvých 50 let! Naše „kosmická loď“ v noci září do tmy jako maják, za bouřky po ní kloužou mraky, a když trochu zapátráte, objevíte poblíž i Marťánka. Takový je prostě Ještěd. Jedinečný, stejně jako město pod ním. 

Objevujte naše město!

Visit^Liberec

www.visitliberec.eu