Ceny a sekce

Ceny a sekce

Programové sekce

SOUTĚŽNÍ PROGRAM

Mezinárodní soutěž celovečerních animovaných filmů Film pro dospělé diváky Film pro děti
Mezinárodní soutěž krátkých animovaných filmů
Mezinárodní soutěž studentských animovaných filmů

Mezinárodní soutěž abstraktních a nenarativních animací
Mezinárodní soutěž videoklipů
Mezinárodní soutěž VR filmů
Mezinárodní soutěž počítačových her Výtvarný počin | Hra pro děti

Český obzor | Krátký a celovečerní film | Studentský film | Seriál | Videoklip | Zakázková tvorba  

 

NESOUTĚŽNÍ PROGRAM

Tematické fokusy

Tato sekce uvádí kurátorské výběry, zaměřující se na hlavní téma festivalu. Může se jednat o zaměření na konkrétní animační techniku, žánr nebo kulturní i pop-kulturní fenomény současné animované tvorby. K hlavnímu tématu přijíždí vždy speciální hosté. Pod tento program spadají také netradiční přístupy k historickému dědictví české animace.

Retrospektivy

Každoročně uděluje Anifilm cenu za celoživotní dílo a dané osobnosti české animace uspořádá retrospektivu. Program retrospektiv je ale širší a vztahuje se i na další osobnosti, které na festival přijíždějí nebo je s jejich jménem spojeno například výročí.

Porotcovské programy

Každý rok zasedají v porotách Anifilmu význačné osobnosti světové animace. Kromě toho, že hodnotí filmy jiných, přivážejí obvykle i svůj vlastní program, ať už v podobě retrospektivy, masterclass či workshopu.

Půlnoční animace

Tradiční program animace, který představuje během půlnočních projekcí filmy, jež si žádají otrlého diváka. Ať už krátké nebo celovečerní, vždy se jedná o provokativní či kontroverzní snímky. Mládeži nepřístupno!

Oprášená klasika

Vážíme si činnosti institucí, které digitalizují kultovní animované filmy našich klasiků. Každoročně uvádíme novinky na tomto poli.

Bilance

Bilanční přehlídka současné světové animované tvorby, ve které představíme nejoblíbenější a nejzajímavější celovečerní filmy, které byly uvedeny do české filmové distribuce v loňském roce.

Animo

Program pro malé i velké, zahrnující domácí i zahraniční dětskou tvorbu. Program je složený z novinek i klasiky, zaměřený na nejrůznější věkové skupiny.

 

INDUSTRY PROGRAM

Semináře, přednášky, workshopy

Zveme filmové profesionály, historiky a teoretiky animovaného filmu, kteří mluví o konkrétních odborných tématech, týkajících se animace, počítačových her a dalších příbuzných oborů. Představujeme právě vznikající animované filmy visegrádského regionu a technologické novinky z oblasti animace, herního průmyslu či VR.

Animarket

Je trhem práce pro studia a školy se zaměřením na animaci, VFX, game development nebo VR/AR a to rovnoměrnou účastí subjektů ze zemí CEE.

CEE Animation Forum (CEEA)

Největší pitching soutěž ve střední a východní Evropě pro celovečerní a krátké animované filmy, TV seriály a TV speciály. Více na www.ceeanimation.eu.

 

Doprovodný program

Součástí doprovodného programu jsou s programem spjaté výstavy, koncerty či divadelní představení.

Game a VR zóna

Místo, kde si návštěvníci mohou zahrát soutěžní hry či hry z doprovodného programu. Vyzkoušet si mohou rovněž interaktivní VR projekty a ve VR kině sledovat 360° videa. 

Dílny animace

Dílny animace jsou již tradiční animační a výtvarné workshopy pro děti i dospělé, kteří si zde mají možnost natočit svůj vlastní animovaný film. Lektory těchto dílen animace jsou zkušení tvůrci, pedagogové a studenti filmových škol.

Chill-out zóna

Občerstvení a pohodlné posezení ve stanu se spefifickou atmosférou, loutková divadla pro děti a další překvapení