Programové tipy na čtvrtek

Programové tipy na čtvrtek

08 | 10

Barevný sen - 10:30 - Grandhotel Zlatý lev

Dobrodružný příběh o tom, jak je lehké ztratit svobodu a obtížné ji získat zpět. Na Ostrov ztracený v oceánu, kde panuje všemocný Velitel a přísný pořádek, přijíždí parta pouličních umělců. Nepovedený výstřel z pouťového kanonu při jejich vystoupení odstartuje řadu dramatických událostí. Mládenec Drin, dívka Tuvi a racek Natan se musejí pustit do souboje s policejní přesilou.

Fimfárum Jana Wericha -  14.30 - Lidové sady / Sál ČT

Pět ne úplně pohádkových pohádek o lidských nectnostech v  režii Vlasty Pospíšilové a Aurela Klimta  s hlasem Jana Wericha. Tento snímek byl uveden do kin před dvaceti lety a nyní se jeho filmová kopie dočkala restaurování a digitalizace.  


Odkaz Oscara Fischingera - 14.30 Kino Varšava

Fischingerovo zkoumání vztahu animace a hudby inspirovalo během posledních desetiletí řadu významných filmařů, kteří ve svých filmech využívají širokou škálu animačních technik: od kresby na papír přes animaci přímo na filmovém materiálu až po digitální vizualizace a algoritmy. Kurátorkou programu je Cindy Keefer z Centra pro vizuální hudbu.


Syn bílé kobyly- 17.00 Grandhotel Zlatý lev

Dechberoucí celovečerní snímek z dílny legendárního maďarského režiséra Marcella Jankovicse se dočkal téměř třicet let po svém uvedení zrestaurování. Přijďte se podívat v plných barvách na to, jak režisér v tomto mytologickém příběhu naprosto nešetří divákovy smysly a sází naopak na svůj neuvěřitelně rozmáchlý styl živoucí animace hýřící četnými metamorfózami.

Pink Floyd: The Wall - 19:00 TUL - Aula G

Sugestivní hudební film kombinující hrané scény s fenomenálními animovanými pasážemi patří ke klasice světové kinematografie. Na základě stejnojmenného alba „Floydů“ z roku 1979 a scénáře Rogera Waterse ho natočil Alan Parker, který si Watersův původní koncept výrazně upravil. Hlavním hrdinou je rocková hvězda Pink, lidská troska zavřená v hotelovém pokoji před koncertem. 

Animované muzikály 1 - 19.30 Cinema City – sál 5

S tématem Slyšet animaci souvisí mimo jiné projekce animovaných muzikálů. První (ze dvou) máte možnost vidět dnes, kdy tančící a zpívající loutky, plošky i kresby ovládnou plátno sálu 5 Cinema City. Výběr je pestrý, i co se žánrů týče: muzikály jsou pohádkové, parodické, emancipované, dramatické či absurdní.