Programové tipy na čtvrtek

Programové tipy na čtvrtek

09 | 05

Krátké anidoky 
Kino Světozor, 19.00

Annegret Richter připravila pro Anifilm vedle kolekce celovečerních anidoků hned několik kurátorských výběrů krátkých filmů. Dnes kromě bloku „Z blízka a osobně“, který běží už od 10.00 v Loutkovém divadle, můžete večer zajít na program „Lidi jsou lidi“. Tyto animované dokumenty ukazují, jak se lidé vyrovnávají s těžkými okolnostmi či životními situacemi. 

 

Tomek Ducki: masterclass
Schwarzenberský sál, 13.30

Tomek Ducki patří v současné době mezi nejprogresivnější autory animovaných videoklipů. Natáčí je mixem nejrůznějších technik, využívá nezvyklé kompozice, barevné kombinace i výtvarná řešení. Tomkova dnešní masterclass je jedinečnou příležitostí pro ty, které zajímá, jak tyto klipy vznikají. Večer ve Světozoru pak Tomkovy klipy, společně s jeho krátkými autorskými filmy, promítáme od 21h.

 

České bažiny
Kino Světozor, 00.00

Poprvé v historii Anifilmu je jedno z půlnočních pásem věnované pouze nové české tvorbě. To proto, že se u nás v uplynulém roce urodilo nezvyklé množství provokativních či obskurních filmů – a to často na filmových školách. Tyto satirické počiny plné černého, absurdního a někdy pravděpodobně interního humoru vytvářejí výbornou kolekci nefalšovaných animovaných kuriozit. 

 

Úžasňákovi 2
Masarykovo nám., 21:00

Oblíbená rodinka superhrdinů se vrací. Tentokrát je však hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a stará se o děti. Pro všechny je to velká změna, navíc se projeví superschopnosti malého Jack-Jacka a objeví se nový padouch...

 
Koncerty 
Stan v zámecké zahradě, 21:00

Anifilm nejsou jen filmy, ale také koncerty ve stanu v zámecké zahradě. Dnes večer vystoupí Čáry života, po nich zazpívá slovenská zpěvačka Katarzia.