Anifilm

online katalog

Hudební program

teepee

Hudba teepee je ojedinělou kombinací dreampopu a indie folku. Zvuk definuje akustická kytara zpěváka Masona s křehkými tóny elektriky, na kterou hraje zpívající Tééra, místy zazní i samply a syntetické zvuky a experimenty. Za tři roky si kapela získala oblibu fanoušků i hudebních kritiků. Kromě účasti v exportně hudebním projektu Czeching 2018 se představili na festivalech jako Waves Vienna a Nouvelle Prague. Loni natočili single Running Around s britským producentem Tomem O. Marshem, s nímž pracují na dalším albu.

teepee

Út 7/5/2019
22.00-23.00
Festivalový stan / Zámecký park

Noví Lidé

Noví Lidé jsou hudební dvojice z Hradce Králové a od roku 2013 tvoří ponurou elektronickou hudbu, která se pohybuje v mixu post-punku DarkWave. Minimalistické aranže a české texty jsou typickým znakem skupiny. Na jejich debutovém albu Světlo a stín se o stem mastering postaral Moimir Papalescu. Těšte se na unikátní tracky s texty MŠ a experimentálními elektronickými skladbami RT.

Noví Lidé

St 8/5/2019
21.00-22.00
Festivalový stan / Zámecký park

Ghost of You

Pět let existence, více než 300 koncertů a vystoupení na předních evropských festivalech, takový je aktuální účet brněnských Ghost of You. Po úspěšném debutovém albu Glacier and The City (2015) vydali nové album Black Yoga (2018) s kombinací typických psychedelických momentů s místy skoro artrockovým zvukem. Lámaná, až epileptická rytmika, je postavená vedle rovných patternů, expresivní kytary, propracovaných syntezátorů a křehkého vokálu.

Ghost of You

St 8/5/2019
22.00-23.00
Festivalový stan / Zámecký park

Limbo + Ventolin (živé hraní)

V tomto projektu Ventolin hudbou interaktivně doprovází hráčku Natálii Kratochvílovou, která také živě hraje hru Limbo, promítanou na zeď pro obecenstvo. Setkává se tu klasický model němého filmu (původní zvuk hry je vypnutý a hra Limbo má černobílý noirový charakter) se sportovním a hudebním zážitkem. Hráčka musí skutečně zdolávat nástrahy hry, diváci fandí a Ventolin jako hudebník se snaží na tuto interakci reagovat. Výsledkem je jedinečné filmově-hudebně-sportovní představení s výraznými improvizačními prvky.

Limbo + Ventolin (živé hraní)

Čt 9/5/2019
18.30-19.30
Loutkové divadlo

Čáry života

V roce 2010 jsem začal skládat svoje první písničky jako Mirror Karate. Vždycky to bylo pomalé a smutné. O dva roky později, když jsme se s Fiordmoss odstěhovali do Berlína, jsem založil Čáry života. Přejít na češtinu mi přišlo jako krok k upřímnosti nebo otevřenosti. Čáry jsou deníček a každá písnička je o někom, koho znám nebo koho jsem potkal.

Stínítko je průřez posledních 6 let mého života. Trochu bestofka a trochu směska všeho možného dohromady. Písničky jsem nahrával sám na počítači po bytech, kde jsem bydlel. Každá z nich je 150. verzí sebe sama. Liší se od sebe zvukově i skladbou podle toho, kde a kdy vznikly. Stínítko tak není nejkoherentnější deska na světě, ale třeba zas v ní ta časosběrnost a vývoj bude slyšet.

Čáry života

Čt 9/5/2019
21.00-22.00
Festivalový stan / Zámecký park

Katarzia

Katarzia je slovenská producentka, textařka a písničkářka žijící v Praze. Její chytré texty mají blízko k rapu, její kapela hraje něco mezi jazzem a popem. Její písničky o lidských vztazích mají nuance devadesátkové slovenské populární hudby koketující s prvky elektronických syntezátorů, hip hopu a filmové atmosféry. Na kontě má tři alba a v roce 2018 získala cenu Radiohead Award za nejlepší singl Kde sa slzy berú z filmu Piata loď. Kromě toho s producentem Pjonim složila hudbu a texty k představení Antigona pro Slovenské národní divadlo, které jim vynesly řádku cen.

Katarzia

Čt 9/5/2019
22.00-23.00
Festivalový stan / Zámecký park

WWW

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let a byla jednou z prvních v Česku, které experimentovaly s rapem. Jejich tvorba originálně snoubí postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta plné básnických prostředků i texty Ondřeje Anděry, využívající rytmické možnosti jazyka, provokují posluchače, aby namáhali svou představivost. WWW byli několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku, například Colours of Ostrava a Pohoda Festival.

WWW

Pá 10/5/2019
21.00-22.00
Festivalový stan / Zámecký park

Program porotce: Hattlerizer 4.D

V rámci Programu porotců Max Hattler uvádí naživo Hattlerizer 4.D, poslední verzi svého živého audiovizuálního představení, která poprvé zahrnuje stereoskopické vidění, optický zvuk a hudbu od Lux Prima. Za použití softwaru, který sám navrhl, znázorňuje Hattler abstraktní audiovizuální terén, který se hemží geometrickými obrazy s ostrými hranami a tvárnými organickými formami, jež se vzájemně ovlivňují a mizí. Estetika metrických objektů a barev splývá s opakovanou optickou zpětnou vazbou, aby vtáhla publikum do virtuálních říší zahrnující jemné, mlhavé, nebeské, ale i frenetické, psychedelické a disharmonické světy. Hattler skládá poctu vlivům od improvizovaného jazzu až po avantgardní animaci a VJ kulturu, improvizuje na svůj vlastní audiovizuální nástroj a přináší zářivou podívanou, která je zároveň strhující, povznášející a naprosto jedinečná.

Program porotce: Hattlerizer 4.D

Pá 10/5/2019
22.30-23.30
Kino Světozor

Space Love

Space Love, to je Aka 47 a Voodoo, výzkumné duo z hvězd, jejichž revírem je planeta Země a jejich tempo je více než nadsvětelná rychlost. Z práce se stala vášeň, z jich samotných největší fanoušci lidství. Jejich studijní mise navazuje na předešlou práci genetiků, kteří v této zóně v daleké minulosti vytvořili podmínky pro vznik inteligentního života. A + V byli vyslání zrevidovat aktuální vývoj situace na planetě Z, což svým ortodoxním způsobem vykonávají 24/7. Na kontě mají desky Ash Tar She Ran, Alien Tears, Disco Inferno, Horizont událostí, DRON a 666 KM/H.

Space Love

Pá 10/5/2019
22.30-23.30
Festivalový stan / Zámecký park

Chuchel + DVA (živé hraní)

Amanita Design loni v březnu vypustila do skal světa veleřev neurotické kuličky chlupů Chuchla a jeho naopak holého pomocníka/rivala Kekela, kteří se v groteskní hře opakovaně snaží dostat alespoň ke šťopičce třešně. Když ale chceme něco strašně moc, tím víc o to občas přicházíme. Ozvěna na sebe nenechala dlouho čekat, a tak Chuchel krom nadšených recenzí z celého světa sklidil i “herního Oscara” na Independent Games Festival. Živě hraje přímo tvůrce Jaromír Plachý, hudební doprovod (stejně jako ke hře samotné) obstará kapela DVA ve své zatím nejsynťákovější podobě. „Je to prostě ňuňu,” shrnuje hru Martin Macháček z Radia Wave.

Chuchel + DVA (živé hraní)

So 11/5/2019
17.30-18.30
Loutkové divadlo

Dukla

Dukla je kapela z pražských Vinohrad hrající kytarový pop s českými texty. Duo Lukáš Vydra a Josef Hradílek má na kontě už dvě alba, Vinohrady a Život perfektní. Nostalgicko-romantické naivistické texty ladí s melancholickým zvukem a v civilním podání obou muzikantů působí upřímně.

Dukla

So 11/5/2019
21.00-22.00
Festivalový stan / Zámecký park

Market

„Market patří ke žhavým objevům na pražské scéně, během několika posledních měsíců vydali dva singly, které na konci května následovalo album Art Star. To baví chytrým a propracovaným zvukem, obohacujícím postpunkovou estetiku o saxofon nebo syntezátory,“ napsal o kapele Market Fullmoon.

Market

So 11/5/2019
22.00-23.00
Festivalový stan / Zámecký park

Střídmí klusáci v kulisách višní

Kapela s vlastní autorskou tvorbou, propojující hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. A to na světové úrovni. Členy jsou totiž: Jakub Foll (dvojnásobný mistr Čr ve slampoetry), David Hlaváč (hudební skladatel a pianista, držitel hudební ceny Anděl), Václav Jelínek (kytarista a žonglér světové úrovně – Bratři v Tricku) a Jan Moc (jeden z nejlepších českých instrumentalistů, bravurně kombinující hru na bicí soustavu a housle, majitel hlasu Kurta Kombaina).

Střídmí klusáci v kulisách višní

Ne 12/5/2019
14.00-15.00
Festivalový stan / Zámecký park