Anifilm

Ceny a sekce

Programové sekce

SOUTĚŽNÍ PROGRAM

 1. Mezinárodní soutěž celovečerních animovaných filmů
  1. Filmy pro dospělé diváky
  2. Filmy pro děti
 2. Mezinárodní soutěž krátkých animovaných filmů
 3. Mezinárodní soutěž studentských animovaných filmů
 4. Mezinárodní soutěž videoklipů
 5. Mezinárodní soutěž abstraktních a nenarativních animací
 6. Mezinárodní soutěž nezávislých počítačových her
  1. Výtvarný počin
  2. Hra pro děti
 7. Český obzor
  1. Krátký film
  2. Studentský film
  3. Televizní / on-line film a seriál
  4. Zakázková tvorba
  5. Videoklip

NESOUTĚŽNÍ PROGRAM

Tematické fokusy

Tato sekce uvádí kurátorské výběry, zaměřující se na hlavní téma festivalu. Může se jednat o zaměření na konkrétní animační techniku, žánr nebo kulturní i pop-kulturní fenomény současné animované tvorby. K hlavnímu tématu přijíždí vždy speciální hosté. Pod tento program spadají také netradiční přístupy k historickému dědictví české animace.

Retrospektivy

Každoročně uděluje Anifilm cenu za celoživotní dílo a dané osobnosti české animace uspořádá retrospektivu. Program retrospektiv je ale širší a vztahuje se i na další osobnosti, které na festival přijíždějí nebo je s jejich jménem spojeno například výročí.

Porotcovské programy

Každý rok zasedají v porotách Anifilmu význačné osobnosti světové animace. Kromě toho, že hodnotí filmy jiných, přivážejí obvykle i svůj vlastní program, ať už v podobě retrospektivy, masterclass či workshopu.

Půlnoční animace

Tradiční program animace, který představuje během půlnočních projekcí filmy, jež si žádají otrlého diváka. Ať už krátké nebo celovečerní, vždy se jedná o provokativní či kontroverzní snímky. Mládeži nepřístupno!

Oprášená klasika

Vážíme si činnosti institucí, které digitalizují kultovní animované filmy našich klasiků. Každoročně uvádíme novinky na tomto poli.

Bilance

Bilanční přehlídka současné světové animované tvorby, ve které představíme nejoblíbenější a nejzajímavější celovečerní filmy, které byly uvedeny do české filmové distribuce v loňském roce.

Animo

Program pro malé i velké, zahrnující domácí i zahraniční dětskou tvorbu. Program je složený z novinek i klasiky, zaměřený na nejrůznější věkové skupiny.

PROFESIONÁLNÍ PROGRAM

Semináře a přednášky

Zveme filmové profesionály, kteří mluví o konkrétních odborných tématech, týkající se animované tvorby.

Works in Progress

Tento program je určený především pro filmové profesionály a představuje právě vznikající animované filmy visegrádského regionu.

CEE Animation Forum (CEEA)

Největší pitching soutěž ve střední a východní Evropě pro celovečerní a krátké animované filmy, TV seriály a TV speciály. Více na www.ceeanimation.eu.

Animarket

Je trhem práce pro studia a školy se zaměřením na animaci, VFX, game development nebo VR/AR a to rovnoměrnou účastí subjektů ze zemí CEE.

Game Day

Celodenní program je určený především pro profesionály z oblasti animace a elektronické zábavy. Naplní je prezentace současné tvorby a představení novinek.

Dílny animace

Dílny animace jsou již tradiční animační a výtvarné workshopy pro děti i dospělé, kteří si zde mají možnost natočit svůj vlastní animovaný film. Lektory těchto dílen animace jsou zkušení tvůrci, pedagogové a studenti filmových škol.

Chill-out zóna

Občerstvení a pohodlné posezení ve stanu se spefifickou atmosférou, loutková divadla pro děti a další překvapení.

Doprovodný program

Součástí doprovodného programu jsou s programem spjaté výstavy, koncerty či divadelní představení.