Výstavy a instalace

28 | 04

Výstavy a instalace

V rámci doprovodného nefilmového programu se na Anifilmu můžete vydat hned na čtyři výstavy. Loutka žije! je název výstavy současné české loutkové animace představující tvorbu mladých i zavedených tvůrců, kteří navazují na silnou tradici české loutkové tvorby. 

Výstava Italské animace představí klasickou techniku ručně malované animace. Na výstavě se představí významná jména italské animace jako například Gianluigi Toccafondo, Roberto Catani, Simone Massi. A své kresby předvede i členka poroty Magda Guidi.  

Výstava Jiří Šalamoun - Maxipsem v animaci se snaží více obsáhnout autorovu práci u filmu. Vedle seriálové a krátkometrážní animace se zaměřuje na málo známou tvorbu pro televizi a hraný film. Na výstavě festival připomene také Šalamounovy výrazné "zásahy" do hraných filmů v podobě titulků, sekvencí i plakátů k nim.

Světelná instalace Pokoj je dílem studentů ateliéru Filmové a televizní grafiky na UMPRUM. Na mnohotvaré projekční plochy ukotvené v místnosti nechává každý autor promítat svou autorskou animaci. Výsledný nestandardní videomapping tak nabízí širokou škálu výtvarných a animačních stylů, od kreslené počítačové animace po abstraktní vzorce malované „pod kamerou“, a je tak okénkem do velmi pestré tvorby již zmíněného ateliéru.