Obecné informace o festivalu

Anifilm je mezinárodní festival animovaných filmů, který:

  • je místem pro každoroční setkávání filmových profesionálů a diváků
  • vytváří prostor pro prezentaci nových trendů i toho nejzajímavějšího, co v animaci vzniklo v minulosti
  • poskytuje prostor pro pozitivní konfrontaci mezi filmovými profesionály z celého světa, pro jejich diskuse a navazování nových kontaktů
  • podporuje rozpracované či zcela nové animační projekty, jejich tvůrce, producenty a distributory
  • chce se stát kulturním projektem dlouhodobě reprezentujícím a propagujícím Českou republiku, Jihočeský kraj a město Třeboň v celém světě

Letošní ročník festivalu se koná v Třeboni, v termínu od 3. – 8. května 2011. Šestidenní přehlídka uvede nejnovější a zároveň nejdiskutovanější snímky z české i světové animované tvorby. Festival v české či mezinárodní premiéře uvede významné současné animované snímky a zároveň přiváží i výběr snímků, které se účastnily největších světových filmových přehlídek a jsou českému publiku jinak těžko dostupné.

Promítací sály se budou nacházet v kině Světozor, Divadle J. K. Tyla a kulturním domě Roháč. Výstavní sál pod věží, Zámecké galerie a Beseda budou hostit doprovodný program festivalu.

Mapa míst konání


Větší mapa

Legenda

A — Divadlo J. K. Tyla
B — Kino Světozor
C — Beseda
D — KC Roháč

E — Večerní kino na náměstí
F — Třeboň
I — Výstavní sál pod věží
J — Zámecký park

K — Rybník Svět

 

BLOKY

Soutěžní program festivalu:

Mezinárodní soutěž celovečerních filmů

Jeden z hlavních programů festivalu je rozdělen do dvou sekcí – filmy pro dospělé a filmy pro děti. Soutěžit budou například filmy Metropia režiséra Tarika Saleha, Iluzionista režiséra Sylvaina Chometa, The Ugly Duckling režiséra Garriho Bardina a další. Z domácích zástupců se o Cenu za nejlepší celovečerní animovaný film utkají snímky režiséra Jana Švankmajera Přežít svůj život a povídkové Fimfárum – do třetice všeho dobrého 3D.

Mezinárodní soutěž krátkých filmů

V mezinárodní soutěži krátkých animovaných filmů, natočených profesionálními tvůrci, se utkají ty nejlepší, nejzajímavější a nejdiskutovanější kraťasy loňského roku. Představíme výběr snímků, které se účastnily největších světových filmových přehlídek a jsou českému publiku jinak těžko dostupné.

Česko-slovenská soutěž studentských film

V soutěži krátkých studentských filmů se utkají snímky z českých a slovenských škol, které se zabývají animovanou tvorbou.

 

Doprovodný program festivalu:

Celovečerní filmy Jana Švankmajera

Přehlídka pěti celovečerních filmů světoznámého a respektovaného režiséra Jana Švankmajera. Uvidíte filmy Něco z Alenky, Lekce Faust, Spiklenci slasti, Otesánek a Šílení. Součástí retrospektivy je také výstava Švankmajerových děl.

Bilance

Mezinárodní přehlídka nejoblíbenějších animovaných celovečerních filmů z české distribuce za předchozí rok. Uvidíte filmy Shrek: Zvonec a konec, Toy Story 3: Příběh hraček, Legenda o sovích strážcích, Já padouch, Megamysl ale i snímky Rango a Rio, které jdou do distribuce v těchto dnech.

Aardman Animations uvádí Wallace&Gromit

Představujeme celovečerní film a kolekci krátkých filmů studia Aardman Animation s populární dvojicí Wallace&Gromit.

Fokus

Kurátorské výběry zaměřující se na vybrané kulturní i pop-kulturní fenomény současné animované tvorby: přehlídky geografické, historiografické nebo tematické. V letošním ročníku se změříme na současnou britskou, belgickou, slovinskou a rakouskou tvorbu, představíme filmy prestižní francouzské školy La Poudriére a uvedeme průřez kanadskou tvorbu. Nabídneme krátké filmy, které byly v letošním roce nominovány na Oscara.

Pohledy

Přehlídka "osudových filmů" světoznámé estonské režisérské dvojice Olgy a Priita Pärnových. Jejich výběr zahrnuje jak jejich vlastní tvorbu, tak filmy, které je oslovily a doporučují je ke zhlédnutí.

Animo TV – Česká televize uvádí

Pro nejmenší připravujeme oblíbené večerníčky České televize a ochutnávku seriálu Marie Procházkové České pexeso, ve kterém se představí jednotlivé kraje České republiky. Představíme také nové, ještě neodvysílané díly úspěšného seriálu Dějiny udatného českého národa.

Work in Progress

Work in progress je program určený především pro filmové profesionály a prezentuje právě vznikající celovečerní animované filmy.

AnimaSongs

Mezi hudbou, obrazem a novými médii: festivalová sekce uvádí diváka do světa digitální animace, mezi tvůrce, kteří se často stejnou měrou věnují umění zvuku i filmu. Pásma, reprezentující to nejpoutavější z nezávislé hudební a multimediální scény, připravil a komentuje hudební publicista Pavel Klusák.

Game day

Celodenní doprovodný program určený pro profesionály z oblasti animace a elektronické zábavy. Program dne je komponován a organizován ve spolupráci s organizací České hry o.s.

Dílny animace

Animační a výtvarné workshopy; lektory těchto dílen animace jsou zkušení tvůrci, pedagogové a studenti filmových škol.

Výstava

Téma je propojeno s animovaným filmem. Výstavu bychom opět chtěli připravit nejen pro festival, ale na delší dobu, aby mohla být v Třeboni instalována celé léto. Letošní výstava je věnována dílům Jana Švankmajera.

Koncerty

Představíme hubení kapely Tajná chuť, Unplugged brothers a Ibulon (Iby & Chipsy Empire). Z Dj´s Mr. Roquentin a DJ Liquid A.

Divadla

V zámeckém parku proběhne loutkové divadlo pro děti. 

Akreditace a vstupné

Akreditační a informační středisko najdete na Masarykově náměstí.

Akreditace umožňuje přednostní vstup na projekce. Pět minut před zahájením projekcí budou do sálu až do naplnění kapacit vpuštěni diváci bez akreditací a to bezplatně.

Akreditace:
Jednodenní – 80 Kč (program zdarma)
šestidenní – 400 Kč (katalog a program zdarma)

Studentské ani jiné slevy se na akreditace nevztahují. Děti do 12 let mají vstup na projekce zdarma. Vstup zdarma pro všechny: do Roháče a na večerní projekce na Masarykově náměstí.

Kontakty na tým

Tomáš Rychecký
producent
776 288 558

Aida Abbasová
výkonná ředitelka
608 022 310

Petr Slavík
programový ředitel
604 419 042

Bára Příkaská
hlavní dramaturgyně programu
774 810 635

Jakub Felcman
programový poradce

Martina Stránská
program. koordinátor
602 632 129

Magda Niklová
guest service
728 677 637

Tadeáš Trojánek
shipping
732 681 389

Jiří Trnka
slavnostní zahájení a zakončení
775 855 282

Gabriela Zajícová
PR
776 757 546

Honza Dvořák
produkce
722 002 156

Pavel Klusák
dramaturg a koordinátor sekce AnimaSongs

Lubor Kopecký
koordinátor Game Day
721 251 581

Martin Polák
koordinátor Dílny animace
720 691 598

Informace, které se mohou hodit

Výjezdové stanoviště rychlé lékařské pomoci Třeboň
Riegrova ul. 14
379 01 Třeboň
Telefon: 155 – tísňové volání, 384 721 800 – stálá služba

Informační a kulturní středisko
Masarykovo nám. 103
379 01 Třeboň
Telefon: 384 721 169, 724 064 504
Fax: 384 722 026
E-mail: info@itrebon.czwww.itrebon.cz