Program - Bilance

Online katalog

Bilance

Hledá se Yetti

Chris Butler | Spojené státy | 2019 | 95 min | CS

Pan Článek je legrační a roztomilou postavou v dobrodružném rodinném snímku od cenami ověnčeného studia Laika. Sir Lionel Frost je chrabrý a energický dobrodruh, který se považuje za předního odborníka na mýty a příšery. Ovšem nikdo jiný jeho objevům nevěří. Aby svůj názor obhájil, vydává se na americký severozápad objevit Yettiho, chybějící vývojový článek mezi opicí a člověkem. Pan Článek – lehce bláznivý, překvapivě bystrý a citlivý tvor, který představuje posledního jedince svého druhu – čelí osamělosti a věří, že Sir Lionel je jediným mužem, který mu může pomoci. Ti dva spolu s nezávislou a vynalézavou Adelinou Fortnightovou zažívají odvážné dobrodružství, které směřuje k jedinému cíli – bájnému údolí Šangri-La.

Hledá se Yetti

Út 6/10/2020
20.00-21.35
Náměstí Dr. E. Beneše

Jak vycvičit draka 3

Dean DeBlois | Spojené státy | 2019 | 104 min | CS

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas neucítí ve vzduchu nebezpečí pro všechny draky, které se žene ke břehům ostrova. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas?

Jak vycvičit draka 3

St 7/10/2020
20.00-21.44
Náměstí Dr. E. Beneše

Trollové: Světové turné

Walt Dohrn, David P. Smith | Spojené státy | 2020 | 91 min | CS

Trollí holka Poppy, která byla v prvním díle princeznou, povýšila na královnu, ale naštěstí ji to nijak nepoznamenalo. Zemi vládne tancem, zpěvem a levou zadní, protože tam, kde nejsou žádné potíže, je kralování brnkačka. Její svět by dál pohodově rotoval v popovém rytmu, kdyby jednoho dne nepřišlo šokující odhalení – popoví Trollové nejsou jedinými obyvateli planety. Žijí na ní další trollí kmeny, vyznávající jiné hudební styly. Existují Techno Trollové, Country Trollové nebo Rockoví Trollové. Těm vládne Bárbra, která vyznává nejen drsnější hudbu, ale i představu, že rock je jediná správná muzika. Tohle už není problém, který by Poppy vyřešila vřelým objetím s písničkou. A proto se společně se svým kamarádem Větvíkem vydává na hudbyplnou pouť do neprobádaných končin, aby našla způsob, jak rockovou kolegyni zastavit dřív, než svět ovládnou kytarové riffy.

Trollové: Světové turné

Čt 8/10/2020
20.00-21.31
Náměstí Dr. E. Beneše

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

Will Becher, Richard Phelan | Velká Británie, Spojené státy, Francie | 2019 | 87 min

Blízké setkání třetího druhu s nejoblíbenějším ovčím stádem v novém filmovém dobrodružství. Protože má Shaun jako vždy plná kopýtka práce s drážděním farmáře a psa Bitzera, ani si nevšimne podivných světel oznamujících tajemného návštěvníka z jiné galaxie… Poblíž farmy havaruje jedna pěkná mimozemská rošťanda Lu-Lou. Její nadpřirozené síly a lumpárny galaktických rozměrů jsou přesně to pravé ořechové pro nezbedného Shauna. Ten se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalaktickou misi zachránit malou návštěvnici před ďábelskou organizací, která se ji snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující sci-fi dobrodružství až do hlubokého vesmíru. Jo a cesta tam vede skrz automyčku!

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

Pá 9/10/2020
20.00-21.27
Náměstí Dr. E. Beneše