Pásma pro dospělé

2017201620152014

Pásma pro děti

2017201620152014

Ozvěny Anifilmu 2017

Celoroční aktivitou Občanského sdružení pro podporu animovaného filmu (OSPAF) je vedle festivalu Anifilm také snaha o určité nahrazení chybějící distribuce krátkometrážní animace. Vedle on-line projektu aniont.com, kde jsou k vidění autorské animované filmy, které prošly naším kurátorským sítem, organizuje OSPAF Ozvěny Anifilmu.

Zapojit se můžete také vy, a to tím, že nám pomůžete zpřístupnit filmy, které běžný divák nemá jinak šanci vidět. Pásma krátkometrážních filmů jsou k dispozici pro neziskové projekce v kulturních centrech, klubech, galeriích nebo třeba na jiných tuzemských festivalech. Máte-li o projekce Ozvěn Anifilmu zájem, chcete-li se případně dozvědět více informací k podmínkám projekcí, kontaktujte nás prosím na emailu katerina.zajicova@anifilm.cz.

Po každém festivalovém ročníku vybereme kolekci filmů, kterou sestavíme do specifických programových bloků. Díky nabídce Ozvěn Anifilmu tak máte možnost seznámit se poměrně komplexně se současnou světovou animací. Vedle tradičního výběru, který sestává z filmů oceněných mezinárodní porotou Anifilmu 2017, v letošní nabídce naleznete i pásma reflektující nejrůznější trendy, připravená "na klíč" našimi dramaturgy.Můžete si tak zvolit například blok krátkých filmů, které animaci kombinují s dokumentárními postupy. Pro milovníky asijské kinematografie doporučujeme pásmo sestavené z produkce různých zemí regionu či od autorů, kteří mají v Asii své kořeny. Každý rok se ve festivalovém okruhu objeví několik filmů, které najdete ve výběru skoro každého festivalu - vidět je můžete v programu Úspěšné festivalové hity. Pásmo zvané Hrůza, děs a obskurnosti hovoří samo za sebe. Přehled o české produkci nabízí soubor sestavený především z tvorby našich studentů. A v neposlední řadě můžete shlédnout nebo si u vás promítnout pásmo určené dětem či mladším divákům.