07|05 novinky

Tipy na sobotu

Tipy na sobotu

Karel Zeman, jak ho možná neznáte - 11.30, Schwarzenberský sál

Přijďte se podívat na unikátní dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman o průkopníkovi trikových filmů! Do natáčení se zapojili Zemanovi „následovníci“ Terry Gilliam, Tim Burton či Koji Yamamura, aby se vyznali z obdivu k tomuto tvůrci nebo se přímo přiznali, že ze Zemanova stylu nejen těží, ale i ho rádi „vykrádají“.

Rozšiřte si obzory - 13.00, Divadlo J. K. Tyla

Pásmo nových českých filmů s názvem Český obzor II. doplňuje mezinárodní soutěž. Právě tyto snímky soutěží o diváckou cenu pro nejlepší český film festivalu! České animaci se loni i letos opravdu dařilo – uvidíte například vysoce artistní postgraduální film Orfea, loutkovou tragi-grotesku BabyBox či nový videoklip hudebního uskupení The Tap Tap.

Na kávu s animátory - 13.30, Dům animace

Tradičně pořádáme moderovaná setkání s tvůrci soutěžních filmů. Nejinak je tomu i letos. Poslední letošní setkání se koná právě dnes v půl druhé v přízemí Domu animace, tak si ho nenechte ujít. Nejenže budete mít možnost osobně poznat režiséry a režisérky, jejichž filmy se probojovaly do soutěže, ale ještě vás pozveme na kávu.

KIV. Co to může být?

Určitě víte, že se letos slaví 700 let od narození jedné z největších a nejinspirativnějších postav české a evropské historie – Karla IV. Možná už ale nevíte, že Česká televize přichystala k tomuto výročí opravdovou specialitu – interaktivní komiks s herními prvky. Svůj projekt představí tvůrci včetně výtvarníka Matyáše Trnky dnes odpoledne v 14.30 v Loutkovém divadle. Jejich koncept, využívající klasickou kresbu, prvky tradiční animace, pomalé vyprávění, ale i herní akci, chce ve čtenářích probudit zájem spíše o Karla – člověka a atmosféru vrcholného středověku, jenž pro nás císař Karel IV. ztělesňuje.