24|08 novinky

Film Až na severní pól jde do kin!

Film Až na severní pól jde do kin!

Celovečerní animovaný snímek Až na severní pól  jsme v Třeboni uvedli v soutěži celovečerních filmů. Kdo z vás se do Třeboně nedostal, má šanci film vidět od 1. září, kdy vstupuje na plátna českých kin.
Snímek natočil jako svůj režijní debut francouzský animátor a zkušený výtvarník Rémi Chayé, který se už podílel na řadě úspěšných animovaných filmů jako byly Brendan a tajemství Kellsu nebo Obraz. Film, jehož devizou je půvabná vizuální stránka a silný příběh se sympatickou dívčí hrdinkou rozehraný v netradičním prostředí, bude uváděn ve dvou verzích, s titulky a s českým dabingem. 
Děj nás zavede do Ruska koncem 19. století. Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů, sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice, na které se pokusil dobýt severní pól. Olukin předal své poslání výzkumníka Saše, ale její rodiče, kteří už jí začali sjednávat svatbu, to vůbec neschvalují. A tak se Saša rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Olukina nalézt... i kdyby měla dojít až na severní pól.