04|05 novinky

Víkendový program ANIFILMU 04 je více než nabitý!

Víkendový program ANIFILMU 04 je více než nabitý!

Namátkou vybíráme:

Dvě americké školy, které se zaměřují ve svých studijních programech na animaci, představí i skrze nejzdařilejší snímky Tim Decker.

Před polednem začne víkendový program GAME DAY zaměřený na herní animaci. V jeho rámci se návštěvníci mohou těšit na prezentace realizovaných projektů i projektů ve vývoji, přednášky domácích i zahraničních tvůrců. Pásmo pozoruhodných indie her pro ANIFILM sestavil Jakub Dvorský. A mnohé bude možné si vyzkoušet na vlastní kůži!

V poledne známý tuzemský animátor, scénárista a režisér Aurel Klimt odhalí, že zvěsti o smrti průkopnice letů do kosmu byly fámy. Lajka totiž žije kdesi v rohu galaxie; a co víc – vzniká o ní celovečerní loutkový animovaný sci-fi muzikál. Jeho rozpočet je 2 000 000 EUR. Prezentace připravovaného filmu proběhne v třeboňském kině Světozor od 12hod.
ANIFILM uvede českou premiéru dlouho očekávaného snímku o „tom zemřelém“ z nezapomenutelných Monty Pythonů. Graham Chapman, přiznaný homosexuál a utajený alkoholik, znovu ožívá ve filmu AUTOBIOGRAFIE JEDNOHO LHÁŘE: NEPRAVDIVÝ PŘÍBĚH GRAMAHA CHAPMANA. Na festival jej přiváží tříčlenná delegace z řad jeho tvůrců: režiséři Ben Timlett s Jeffem Simpsonem a supervizor animace Justin Weyers.

Od 19 hodin v Sále ČT čeká na návštěvníky diskusní panel na téma UPA. Legendární společnost, založená před 70 lety, změnila pohled na moderní animovanou tvorbu a její zásady jsou zvláště v posledních letech znovu velmi aktuální. Moderátor: Amid Amidi; hosté Gene Deitch, Emily Hubley a mnozí další.