05|05 novinky

Neděle na Anifilmu rozhodně neznamená „nečinnost“

Neděle na Anifilmu rozhodně neznamená „nečinnost“

I dnes nabízíme více než bohatý program.
Šedesát let od prvního výročí vysílání České televize se neslaví pouze na Kavčích horách. V Chill-out zóně mohou diváci vidět animované jingly vytvořené speciálně k tomuto jubileu. Navíc dnes od 9hodin nabízíme pásma nejoblíbenějších večerníčků, poté od 11h večerníčků nejnovějších a hodinu po obědě pásmo méně známých večerníčků pro dospělé, které byly vytvořeny pro silvestrovský speciál.

Hodinu po obědě také začíná třídenní profesionální program Visegrad Animation Forum. Anifilm jej pořádá ve spolupráci s Českou asociací animovaných filmů a zúčastní se jej kolem stovky mezinárodně uznávaných profesionálních tvůrců. V případě volné kapacity je program přístupný i akreditované veřejnosti.

Dnes se představí poslední dva soutěžní filmy, které usilují o hlavní cenu Anifilmu Animorphu v kategorii celovečerní animovaný film pro dospělé. Španělský snímek Poutník o uprchlém vězni, který se dostává do velmi podivné vesnice, pracuje s napětím hodným detektivek Agathy Christie, ale také se surrealistickou, až mýtickou rovinou. Americká animovaná dystopie Městečko velkých duchů vznikala čtrnáct let. Vypráví příběhy na první pohled nenápadných postaviček jednoho městečka plného továren – a jak se ukáže, spojuje je více než práce pro místní deník.

Na Masarykově náměstí čeká na návštěvníky od 21h nejnovější snímek Tima Burtona: Frankenweenie: Domácí mazlíček. Černobílý snímek o chlapci Viktorovi, který se nehodlá smířit se smrtí svého nejbližšího přítele, milovaného psa Sparkyho, a přivede jej nazpět k životu – jen s několika drobnými změnami.
A pro vytrvalce koncert Hi-Fi ve festivalovém klubu či pásmo animovaných hororů.