29|04 novinky

Doprovodný program

Doprovodný program

Na letošním ročníku ANIFILMU jsou pro návštěvníky nachystány hned tři výstavy, které mj. doplňují tematické okruhy projekcí. Ve festivalovém klubu se představí tři skvělé kapely a každou noc namíchá taneční set jeden z DJ ́s.

Nepřeslechnutelná skupina už nejen české indie-rockové scény Please The Trees rozezní zvonivě vzdušné kytary v sobotu 4. 5. Elektronická taneční hudba a jazz, stylové rozpětí tanečních rytmů sahajících od hip-hopu přes reggae až po techno a drum ́- n ́bass to je skupina Hi-fi, která zahraje v neděli 5. 5. Koncerty uzavírá v pondělí 6.5. hudební uskupení Urban Trio, jejichž autorská tvorba vychází z tradic blues, swingové éry a především z moderního jazzu.

Charles-Émile Reynaud — výstava pojmenovaná dle francouzského vynálezce, který ve své době předběhl bratry Lumiérovy díky přístroji nazvaném praxinoskop. Výstava pořádaná ke 120. výročí od první prezentace Théâtre Optique (která se odehrála v Musée Grévin) představuje dochované fragmenty Reynaudových děl a přístroje, zastoupené ve sbírkách Národního technického muzea v Praze. Výstava nesoucí název Cesta do pravěku úzce připomene, jak jsou spjaty první pokusy animovaného filmu s komiksem. Výstava prezentuje ukázky z prvopočátků rychle se vyvíjejícího filmového média právě s ohledem na jeho souvislost s komiksovými stripy a dokazuje, že v mnoha případech dokáží dobové výtvory působit více než současně. Své nejnovější práce představují v rámci této putovní výstavy To nejlepší z ilustrace 2012 čeští i zahraniční ilustrátoři. Členové Klubu ilustrátorů dětské knihy prezentují své práce společně s ilustrátory nominovanými na výroční cenu „Zlatá stuha“, která se uděluje nejlepším knihám pro děti a mládež.