07|05 novinky

Dílny animace a třídenní profesionální program VAF vrcholí

Dílny animace a třídenní profesionální program VAF vrcholí

Dnes poslední příležitost využít Dílen animace v prostorách Besedys, užít si nabídku Chill-out zóny (zámecké nádvoří) a také se završuje třídenní profesionální program Visegrad Animation Forum.

Tématu UPA věnoval letošní ANIFILM velkou pozornost. Dnes v nabídce naleznete v rámci sekce Fokus přehlídku filmů ostatních studií, kterým UPA zdárně konkurovala (např. Warner Bros či MGM) a také přednášku Tee Bosustowa PRVNÍ REŽISÉŘI UPA.

Hodinu po poledni se pak dozvíte více o PŮVABU TECHNIKY MALBY NA SKLO, a to jednak skrze výběr krátkých filmů, které tuto techniku využívají, a posléze i skrze diskusi s režisérkami prezentovaných filmů Michaelou Müller a Lucií Sunkovou (moderátor Michal Procházka).

Animo TV představuje to nejlepší z televizní seriálové animované tvorby. Dnes nabízí od 16,30 populární teenagerovský seriál ČAS NA DOBRODRUŽSTVÍ, který pracuje i s prvky komedie a fantasy. Kam jinam se vydat po škole než do Sálu České televize v zámeckých prostorách!

Od 19h proběhne v Divadle J. K. Tyla SLAVNOSTÍ ZAKONČENÍ FESTIVALU, moderované Perlou Kotmelovou a Tomášem Měcháčkem. Již za pár chvil budeme znát filmy oceněné hlavní cenou ANIFILMU i filmy, jimž poroty udělily zvláštní ceny. V tutéž dobu bude probíhat v kině Světozor projekce oscarové Rebelky. Vstup zdarma!